نقد کتاب‌های فلسفی برای کودکان
نقد کتاب‌های فلسفی برای کودکان

«نقد و بررسی کتاب‌های منتشرشده در زمینه فلسفه برای کودکان» موضوع دومین نشست از سلسله نشست‌های فصل سخن قرار گرفت.

«نقد و بررسی کتاب‌های منتشرشده در زمینه فلسفه برای کودکان» موضوع دومین نشست از سلسله نشست‌های فصل سخن قرار گرفت.

به گزارش هفت هنر، بر اساس خبر رسیده، مرکز سپهر اندیشه سازمان جهاد دانشگاهی تهران و سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، دومین نشست از سلسله نشست‌های فصل سخن را با موضوع «نقد و بررسی کتاب‌های منتشرشده در زمینه فلسفه برای کودکان» برگزار می‌کنند.

دکتر سعید ناجی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، دکتر فرزانه شهرتاش، مدیر انتشارات شهرتاش و دکتر یحیی قائدی، عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی از سخنرانان و حاضران در این نشست خواهند بود.

نشست «نقد و بررسی کتاب‌های منتشرشده در زمینه فلسفه برای کودکان» عصر یکشنبه، نخستین روز اسفندماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۶ در تالار کمال دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

این در حالی است که امروز چهارشنبه ۲۷ بهمن آیین رونمایی و بررسی مجموعه ۱۳ جلدی «داستان‌هایی برای فکر کردن» قرار است در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب با حضور نویسندگان و منتقدان کتاب کودک برگزار شود.

در معرفی این مجموعه عنوان شده است: در مجموعه «داستان‌هایی برای فکر کردن» داستان‌های کلاسیک با اندیشه‌های عمیق فلسفی پیوند خورده است و خواننده به سفری شگفت‌انگیز در جهان فلسفه می‌رود. این مجموعه به‌گونه‌ای طراحی شده است که کاملا مناسب برنامه فلسفه برای کودکان باشد و از آنجا که فلسفه برای کودکان در ایران برنامه‌ای شناخته‌شده است، این مجموعه می‌تواند منبع مناسبی برای آموزش فلسفه برای کودکان در مدارس و محیط‌های آموزشی باشد زیرا موضوعاتی که در هر داستان بیان می‌شود، می‌تواند نقطه آغازی برای شروع بحث در کلاس‌های فلسفه برای کودکان باشد.

این مجموعه در بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی (طوطی) راهی بازار شده است.