نشست تخصصی «خوشنویسی، نظریه و تاریخ» در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

نشست تخصصی «خوشنویسی، نظریه و تاریخ» در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش تیترهنر، پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانشکده الهیات و معارف اسلامی با مشارکت فرهنگستان هنر نشست تخصصی «خوشنویسی، نظریه و تاریخ» را برگزار می‌کنند. در این نشست که صداقت جباری، عضو هیئت‌ علمی پردیس هنرهای زیبا، دبیری علمی آن را برعهده دارد و دبیر اجرایی آن محمد فدایی‌ است، رویکردها و آرا چند تن از صاحب‌نظران سرشناس جهان در زمینه مطالعات خوشنویسی اسلامی بررسی می‌شود.

در بخش اول این نشست مقالات «نگاهی از پسِ منشور: شیلا بلر و پیمایش چند وجهی هنر خط» توسط ولی‌الله کاووسی، «مسائل اصلی در پیدایش، تنوع و تحول خطوط حجازی و کوفی کهن در آرای فرانسوا دروش» توسط مرتضی کریمی‌نیا و «ابعاد کلامی‌ــ‌سیاسی ابداعات ابن مقله از دیدگاه یاسر طباع» توسط امیر مازیار، ارائه می‌شود.

همچنین حسین خندق‌آبادی درباره «رویکرد پدیدارشناسانه به خوشنویسی: آنه‌ماری شیمل و خوشنویسی اسلامی»؛ مهدی گلچین عارفی درباره «گرابار و پرسش از ماهیت خوشنویسی» و محمد فدایی درباره «مفهوم خوشنویسی در رساله‌های فارسی و آرای پژوهشگران هنر اسلامی» در بخش دوم، به سخنرانی می‌پردازند.

این نشست شنبه، ۲۴ آذرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ مراجعه نمایند.