نام‌ «عباس جوانمرد» بر سالن نمایش عمارت خانه تئاتر
نام‌ «عباس جوانمرد» بر سالن نمایش عمارت خانه تئاتر

هیئت مدیره خانه تئاتر در آخرین جلسه خود عنوان «عباس جوانمرد» را برای سالن نمایش عمارت این خانه تصویب کرد. به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در این جلسه که دوشنبه ۳ دی ماه در خانه تئاتر تشکیل شد، اعضاء حاضر هیئت مدیره با اکثریت آراء نسبت به نام گذاری سالن […]

هیئت مدیره خانه تئاتر در آخرین جلسه خود عنوان «عباس جوانمرد» را برای سالن نمایش عمارت این خانه تصویب کرد.
به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در این جلسه که دوشنبه ۳ دی ماه در خانه تئاتر تشکیل شد، اعضاء حاضر هیئت مدیره با اکثریت آراء نسبت به نام گذاری سالن نمایش عمارت خانه تئاتر موافقت کردند.
عباس جوانمرد تحصیل در رشته‌ی بازیگری را در سال ۱۳۳۲ در «هنرستان هنر پیشگی» در تهران آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۳۴ دوره‌‌ی کارگردانی و بازیگری را، زیر نظر پروفسور دیویدسون در دانشگاه تهران گذراند و در همان سال گروه هنر ملی را با تنی چند از همفکران خود، در خانهٔ شاهین سرکیسیان بنیان نهاد. در سال ۱۳۳۷ دوره‌های آموزش گویندگی و کارگردانی را در تلویزیون ملی ایران تشکیل داد و در سال ۱۳۳۹ سازمان تئاترهای تلویزیونی را در قالب شش گروه تئاتری به سرپرستی آقایان عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، جعفر والی، موحد دیلمقانی، رکن‌الدین خسروی و خودش پی‌ریزی کرد.
اولین تله‌تئاتر پخش شده از تلویزیون ملی ایران ”مارگریت” نوشته آرمان سالاکرو ترجمه شاهین سرکیسیان به کارگردانی عباس جوانمرد بوده‌است.
سالن نمایش عمارت جدید خانه تئاتر به صورت بلک باکس طراحی شده و با ظرفیت ۱۸۳ نفر به زودی شاهد به اجرا رفتن نمایش های مختلف خواهد بود. این سالن با جدید ترین و بهترین تجهیزات صوتی و نوری مجهز شده است.