نامه‌های شخصی سی. اس. لوئیس منتشر شد
نامه‌های شخصی سی. اس. لوئیس منتشر شد

مجموعه‌ای از نامه‌های شخصی کلایو استیپلز لوئیس، نویسنده‌ی مشهور ایرلندی و خالق رمان «سرگذشت نارنیا» نیم قرن پس از مرگ نویسنده‌شان منتشر شده است.

مجموعه‌ای از نامه‌های شخصی کلایو استیپلز لوئیس، نویسنده‌ی مشهور ایرلندی و خالق رمان «سرگذشت نارنیا» نیم قرن پس از مرگ نویسنده‌شان منتشر شده است.
به گزارش هفت هنر این نامه‌‌ها که غالباً به دوستان، اعضای خانواده و طرفداران کلایو استیپلز لوئیس نوشته شده‌اند در کتابی حدوداً ۷۰۰ صفحه‌ای منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این نسخه که کامل‌ترین مجموعه از نامه‌های نویسنده‌ی رمان «سرگذشت نارنیا» است همچنین یک بیوگرافی نیز دارد که توسط برادر لوئیس در زمان حیاتش نوشته شده است.

محتوای این نامه‌ها غالباً افکار لوئیس را درباره‌ی خداوند، انسانیت، طبیعت و خلاقیت بازتاب می‌دهند و همچنین اعتقادات مذهبی او را نسبت به مسائل دینی نشان می‌دهد.

لوئیس سال ۱۸۹۸ میلادی در ایرلند شمالی به دنیا آمد و تا قبل از ۹ سالگی پدر و مادر و برادرش را از دست داد. در سال ۱۹۲۹ در عقایدش دچار تحول شد و وجود خدا را پذیرفت و دو سال بعد از آن به مسیحیت گروید.

او سال ۱۹۶۳ در آکسفورد انگلستان درگذشت. پیش از این نیز تعدادی از نامه‌های این نویسنده‌ی ایرلندی پس از مرگش منتشر شده بودند.

بخش عمده‌ای از این نامه‌ها که بین نویسنده و خوانندگانش درباره‌ی مجموعه‌ی نارنیاست پیش از این در جاهای مختلف منتشر شده بودند.

«سرگذشت نارنیا» مجموعه‌ای از هفت رمان خیال‌پردازی است که به عنوان یک اثر کلاسیک در ادبیات کودک شناخته می‌شود و بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه از آن فروخته شده است. نوشتن آن شش سال طول کشید.

سی. اس لوئیس در این نامه‌ها درباره‌ی شخصیت‌های اصلان، استاس اسکراب، دیگوری، پولی پلامر، پرنس کاسپین و جادیس برای خوانندگانش در قالب نامه توضیح داده است.

«سرگذشت نارنیا» شامل هفت کتاب است که همه‌ی آنها به فارسی ترجمه شده و بارها تجدیدچاپ شده‌اند: «خواهرزاده جادوگر»، «شیر، کمد و جادوگر»، «شاهزاده کاسپین»، «کشتی سپیده پیما»، «صندلی نقره‌ای»، «اسب و آدمش» و «آخرین نبرد»