موزه‌ی نوبل به دوبی می‌رود
موزه‌ی نوبل به دوبی می‌رود

موزه‌ی نوبل تصمیم دارد نمایشگاه بزرگی از آثار برندگان نوبل در رشته‌های مختلف را در سال ۲۰۲۰ در امارات متحده‌ی عربی برگزار کند.

موزه‌ی نوبل تصمیم دارد نمایشگاه بزرگی از آثار برندگان نوبل در رشته‌های مختلف را در سال ۲۰۲۰ در امارات متحده‌ی عربی برگزار کند.
به گزارش هفت هنر، از امروز هفتم فوریه تا پنجم مارس قرار است نمایشگاهی از برندگان نوبل فیزیک در شهر دوبی برگزار شود.

سال گذشته نیز این نمایشگاه روی آثار برندگان نوبل در رشته‌ی پزشکی و همین‌طور آلفرد نوبل، بنیانگذار جایزه‌ی نوبل متمرکز بود.

«گلف‌نیوز» به نقل از اُلُو اَمِلین، مدیر موزه‌ی نوبل در استکهلم گزارش داده که هدف این است که سال ۲۰۲۰ نمایشگاهی در دوبی برگزار شود که همه‌ی رشته‌ها را در بر بگیرد.

سال ۲۰۱۹ قرار است موزه‌ی نوبل روی ادبیات متمرکز شود.

موزه‌ی نوبل که در شهر استکهلم قرار دارد به معرفی و نمایش آثار و دستاوردهای آلفرد نوبل و همین‌طور همه‌ی برندگان نوبل در طول یک قرن گذشته می‌پردازد.

این موزه توانسته در سال‌های اخیر بازدیدکنندگان قابل ‌توجهی را به خود جذب کند.

اَمِلین، مدیر موزه‌ی نوبل، گفته است به سه هزار متر مربع فضا نیاز دارد تا بتواند به معرفی آثار برندگان نوبل ادبیات و فیزیک بپردازد.

برگزارکنندگان این نمایشگاه گفته‌اند قصد دارند در آینده آن را در کشورهای دیگر عربی نیز برگزار کنند. با این حال، مدیر موزه‌ی نوبل تأکید کرده که آکادمی نوبل قصد ندارد دفتری منطقه‌ای در دوبی باز کند.

آکادمی نوبل سالانه جایزه‌ای به ارزش یک میلیون و دویست هزار دلار به بهترین دستاوردهای بشری در رشته‌های ادبیات، پزشکی، فیزیک، شیمی، اقتصاد و صلح می‌دهد.

در موزه‌ی نوبل این دستاوردها به اشکال مختلف به نمایش گذاشته می‌شود.