منوچهر هادی بیخیال شبکه نمایش خانگی نمی شود/ پس از شکست «دل» این بار به سراغ «گیسو» رفت/ با وجود مهاجرت بازیگر نقش اصلی باز هم اصرار بر ساخت این سریال دارد
منوچهر هادی بیخیال شبکه نمایش خانگی نمی شود/ پس از شکست «دل» این بار به سراغ «گیسو» رفت/ با وجود مهاجرت بازیگر نقش اصلی باز هم اصرار بر ساخت این سریال دارد

منوچهر هادی پس از سریال «دل» سراغ ساخت فصل دوم مجموعه «عاشقانه» با نام «گیسو» رفته و مدتی است که مشغول تصویربرداری این سریال است. زمانی که این کارگردان فصل اول «عاشقانه» را ساخت، تجربه ناموفقی مانند «دل» را در کارنامه خود نداشت، اما اکنون او فصل دوم را پس از موج گسترده‌ای از نارضایتی […]

منوچهر هادی پس از سریال «دل» سراغ ساخت فصل دوم مجموعه «عاشقانه» با نام «گیسو» رفته و مدتی است که مشغول تصویربرداری این سریال است. زمانی که این کارگردان فصل اول «عاشقانه» را ساخت، تجربه ناموفقی مانند «دل» را در کارنامه خود نداشت، اما اکنون او فصل دوم را پس از موج گسترده‌ای از نارضایتی مخاطبان از «دل»، با حضور چند بازیگر جدید و در غیاب یکی از شخصیت‌های اصلی قصه جلوی دوربین برده، بنابراین مسیر سختی برای موفقیت «گیسو» در پیش دارد.
تحریم «گیسو» پس از «دل»
انتقاد و نارضایتی مخاطبان از سریال «دل»، از همان اوایل انتشار این مجموعه آغاز شد، واکنش‌های منفی هرچه به پایان سریال نزدیک شدیم بیشتر شد و در پایان هم با انتقاد سعید راد بازیگر مجموعه و بابک کایدان نویسنده سریال، شدت گرفت و تجربه‌ای شکست خورده را در کارنامه هادی و بازیگران سریال ثبت کرد. روشن شدن علت افزایش تعداد قسمت‌های سریال با هدف جبران ضرر مالی پروژه هم ضربه آخر به اعتماد مخاطبان بود. پس از این اتفاقات، طبق آن چه لابه‌لای واکنش‌های مخاطبان دیده می‌شد، عده‌ای تصمیم گرفتند اثر بعدی منوچهر هادی یعنی «گیسو» را دنبال نکنند، بنابراین اکنون هادی چالش مهمی برای جلب توجه این گروه از مخاطبان به سریال جدیدش دارد.
تغییر در گروه بازیگران
یکی دیگر از چالش‌هایی که بر سر راه منوچهر هادی قرار دارد، تغییر بعضی از بازیگران در فصل دوم سریال است. محمدرضا گلزار، ساره بیات، هومن سیدی و حسین یاری چهار شخصیت اصلی سریال هستند که در سریال «گیسو» نیز حضور دارند، اما از میان شخصیت‌های مکمل پانته‌آ بهرام و بهاره کیان‌افشار در فصل دوم حضور ندارند و بازیگران جدیدی مانند هانیه توسلی، بهاره رهنما و سانیا سالاری به این فصل اضافه شده‌اند. هرچند بعید است در شرایطی که قصه سریال با حضور بازیگران اصلی ادامه یافته، غیبت دیگر بازیگران فصل یک لطمه مهمی به سریال بزند و باید دید شخصیت‌های جدید و ماجرای آن‌ها چه تاثیری در قصه خواهد داشت.
قصه «گیسو» در غیاب «گیسو»
در پایان فصل اول سریال «عاشقانه» تکلیف همه شخصیت‌ها روشن شد، اما ماجرای شخصیت «گیسو» تازه آغاز شده بود و این شخصیت ظرفیت ادامه یافتن را داشت. همان طور که از نام فصل دوم سریال پیداست، قصه این فصل با محوریت شخصیت «گیسو» روایت خواهد شد. مخاطبان «عاشقانه» این شخصیت را با مهناز افشار که جزو نقش های اصلی بود شناخته‌اند و اکنون نقش این شخصیت به دلیل غیبت بازیگر آن به چهره دیگری سپرده شده. ساخت فصل دوم «عاشقانه» درباره شخصیتی که بازیگر اصلی آن در سریال حضور ندارد ریسک بالایی دارد. به طوررسمی درباره بازیگر جایگزین افشار خبری منتشر نشده، اما با توجه به ترکیب بازیگران احتمالا سانیا سالاری یا هانیه توسلی نقش او را بازی خواهند کرد.
ریسک ساخت فصل دوم
تا به حال در نمایش خانگی سریال‌هایی مانند «شهرزاد»، «قلب یخی» و «ساخت ایران» پس از پایان فصل اول با داستان جدیدی ادامه یافته اند و فصل‌های بعدی هر سه سریال هم به اندازه فصل اول محبوب نبودند. بنابراین یکی دیگر از چالش‌هایی که نه تنها منوچهر هادی بلکه هر کارگردانی که تصمیم به سری‌سازی می‌گیرد با آن رو به روست، میزان موفقیت فصل دوم است. مجموعه «عاشقانه» جزو سریال‌های نسبتا محبوب نمایش خانگی است و هادی باید تلاش کند با فصل دوم تجربه خوب تماشای «عاشقانه» را در ذهن مخاطب از بین نبرد. به ویژه این که طبق گفته این کارگردان، او در مرحله پیش‌تولید با هومن کبیری تهیه‌کننده سریال در باره بعضی موضوعات موافق نبوده و چند بار از ساخت «گیسو» انصراف داده، اما در نهایت با پادرمیانی محمدرضا گلزار تصمیم به ساخت این مجموعه گرفته است.

 

 

منبع خراسان