مقررات اسکار تغییر کرد
مقررات اسکار تغییر کرد

آکادمی اسکار امسال با مسایل زیادی روبه رو شد و انتخاب فیلم برنده جایزه مستند از این جمله است که در نهایت موجب شد تا اعضای آکادمی مقررات جدیدی وضع کنند.

آکادمی اسکار امسال با مسایل زیادی روبه رو شد و انتخاب فیلم برنده جایزه مستند از این جمله است که در نهایت موجب شد تا اعضای آکادمی مقررات جدیدی وضع کنند.

به گزارش هفت هنر به نقل از جورنالز، در حالی که اعضای آکامی اسکار از انتخاب فیلم «او.جی سیمپسون: ساخت آمریکا» به عنوان برنده اسکار بخش مستند راضی نیست، این امر منجر شد تا مقررات جدیدی برای انتخاب در برخی از بخش‌ها وضع شود.

این نارضایتی نه از محتوای فیلم مستند بلکه از فرم این فیلم مستند بلند ۷ ساعته ریشه گرفته است.

از همین رو آکادمی امروز اعلام کرد: در بخش مستند فیلم‌های چند قسمتی یا سریال‌های محدود اجازه ندارند تا به عنوان شرکت کننده وارد شوند.

فیلم «او.جی» در قالب مستند کوتاه ۵ قسمتی ساخته شد و با وجود این در جشنواره ساندنس نمایش داده شد و اکرانی محدود در سینماها داشت.

این تنها آکادمی اسکار نبود که از این فیلم تجلیل کرد بلکه این فیلم جایزه اسپریت سینمای مستقل و جایزه انجمن تهیه کنندکان را هم برد و چندین گروه از منتقدان سینمایی آن را تحسین کردند و به آن جایزه دادند.

با این حال مقررات جدید اسکار این فیلم را در رده فیلم‌های تلویزیونی قرار خواهد داد.

تغییر دیگر در بخش انتخاب نامزد انیمیشن ایجاد شده است که بر مبنای آن برای انتخاب نامزد انیمیشن بلند همه اعضای اسکار که حق رای دارند می‌توانند رای خود را ارسال کنند. پیش از این یک گروه منتخب متخصص با رای خود ۵ نامزد این بخش را انتخاب می‌کرد.

در عین حال مقررات جدید شامل حال بخش موسیقی فیلم نیز شده است و رای دهندگان این بخش در صورتی که سازندگان موسیقی یک فیلم سه نفر یا بیشتر باشند، به عنوان یک گروه یک تندیس اسکار دریافت می‌کنند.

در بخش تهیه‌کنندگان نیز تلاش بر محدود شدن تعداد تهیه کنندگان در پذیرش بخش بهترین فیلم بوده است و از این پس گروهی متشکل از دو یا چند تهیه کننده به عنوان یک تهیه کننده واحد در نظر گرفته می‌شوند و تنها در صورتی که از اتحادیه تهیه کنندکان دارای مجوز کار جداگانه باشند به عنوان همکار در نظر گرفته خواهند شد.