معرفی محبوب‌ترین فیلم‌های سینمای هندوستان
معرفی محبوب‌ترین فیلم‌های سینمای هندوستان

بیست فیلم برتر سینمای بالیوود بر اساس رای کاربران سایت “IMDb” انتخاب شدند.این رای گیری به صورت دائمی در میان کاربران جاری است.

بیست فیلم برتر سینمای بالیوود بر اساس رای کاربران سایت “IMDb” انتخاب شدند.این رای گیری به صورت دائمی در میان کاربران جاری است.

به گزارش هفت هنر، بیست فیلم برتر سینمای بالیوود بر اساس رای کاربران سایت “IMDb” انتخاب شدند. این رای گیری به صورت دائمی در میان کاربران جاری است و ابتدای پاییز هر سال فیلم های پر مخاطب و محبوب هندوستان رده بندی می شوند.

آناند

رتبه نخست فیلم های پر طرفدار سینمای بالیوود را فیلمی از سال ۱۹۷۱ در دست دارد. “آناند” فیلمی به کارگردانی هریشکی مخروجی بوده که راوی زندگی مرد مریضی است که در روزهای آخر زندگی خود با دوست خود همراه می شود تا آرزوهای خود را بر آورده کند.

قبلا از آنکه آمیتاب باچان به محبوبیت چشمگیر خود برسد در کنار فردی بازی کرد که خود یکی از عوامل موفقیت باچان در سینمای هندوستان بود. “راجیش خان” بازیگر نقش اول فیلم آناند در آن روزها از اقبال فراوانی برخوردار بود.

عشق خداست

دومین فیلم در این رتبه بنده مربوط به فیلمنامه ای از “کمال حسن” است که “ساندر سی” آن را کارگردانی کرده است.

این فیلم در مورد زندگی دو دوست صمیمی به نام های نوال و امبر است که زندگی شان پس از انجام یک سفر رنگی تازه به خود می گیرد.

“کمال حسن”، “مدهاوان” و “کایران راتهود” در دومین فیلم پر طرفدار سینمای بالیوود به ایفای نقش می پردازند.

دریشام

“دریشام” درامی اجتماعی و دلهره آور محصول سال ۲۰۱۳ بالیوود و به نویسندگی و کارگردانی جیتو جوزف رتبه سوم جدول بهترین فیلم های سینمای هندوستان را در دست دارد.

این فیلم به مشکلات داخلی یک خانواده و مشکلات جنایی درگیر با آن می پردازد.

“مهنل”، “مینا” و ” آنسیبا” در فیلم “دریشام” به ایفای نقش می پردازند. “مهنل” مرد اصلی فیلم در نقش جورج کووتی در تلاش است تا خانواده خود را به مکانی امن منتقل کرده و سپس به جستجوی حقیقت برود.

نیاکان

کمال حسن باز هم نشان داده که حضورش در هر فیلمی ضامن موفقیت هم در قالب فروش و هم در بحث کیفی یک فیلم است.

نیاکان نیز فیلمی با بازی کمال حسن است که در جایگاه چهارم جدول رتبه بندی قرار دارد.

نیاکان به کارگردانی “ماری راتنام” داستان رئیس مافیایی بوده که در معرض مرگ قرار گرفته و به دنبال راهی برای مرگ راحت و بدون درد می گرد اما در انتها به زندگی دلبسته می شود.

“کمال حسن”، “سارایانا پاناوان” و “دلهی گانش” بازیگران اصلی فیلم نیاکان هستند.

هرکسی یه جوریه

اولین همکاری مشترک سلمان خان و امیرخان در سال ۱۹۹۴ و در دوران جوانی شان به تولید کمدی به نام “هرکسی یه جوریه” منتهی شد.

این فیلم از دید کاربران رتبه پنجم جدول را در دست داشته و از محبوب ترین فعالیت های مشترک دو بازیگر محبوب بالیوود است.

یکی از دلایل موفقیت هر کدام از این دو بازیگر را حضور موفق در این فیلم به کارگردانی “راج کومار سانتوشی” می دانند.

رتبه ششم تا دهم این لیست را به ترتیب فیلم های آشوب، دریشام، صورتی، جمعه سیاه، هوا فری، مثل ستاره های روی زمین زیر در دست دارند.

از نکات جالب توجه این جدول حضور دو فیلم از کمال حسن و آمیتا باچان در این لیست می باشد. همچنین فیلم دریشام در دو نسخه رتبه های سوم و هفتم رتبه بندی را در دست دارد. در نسخه اول کمال حسن و در نسخه دوم فیلم آجی دوغان بازیگران اصلی فیلم هستند.