معرفی اولین برندگان جوایز فیلم اروپا
معرفی اولین برندگان جوایز فیلم اروپا

مسئولان برگزاری جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۱۷، برندگان خود را در ۷ شاخه گوناگون معرفی کردند.

مسئولان برگزاری جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۱۷، برندگان خود را در ۷ شاخه گوناگون معرفی کردند.

به گزارش تیتر هنر به نقل از اسکرین، در بخش بهترین فیلمبرداری سی‌امین  دوره جوایز فیلم اروپا «میشائیل کریکمن» برای فیلم «بی‌عشق» ساخته «آندری زویاگینتسف» از روسیه موفق به عنوان برنده انتخاب شد و جایزه بهترین تدوین سال اروپا نیز به «روبین کامپیلو» برای فیلم فرانسوی «۲۰ تپش در دقیقه» اعطاء شد.

در سایر بخش‌ها «جوزفین آسبرگ» برای فیلم برنده نخل طلای کن «میدان» جایزه بهترین طراحی تولید را از آن خود کرد،‌ «کاتاریزنا لوینسکا» برای فیلم «ردپا» برنده جایزه بهترین طراحی لباس شد و «لیندرت فن نیموگن» برای فیلم «بریمستون» جایزه بهترین چهره‌پردازی را از آن خود کرد.

همچنین فیلم «بی‌عشق» جایزه بهترین موسیقی فیلم سال سینمای اروپا را نیز به خود اختصاص داد و جایزه بهترین طراحی صدا نیز به فیلم «یک هیولا تلفن می‌کند» اعطاء شد.

امسال فیلم سوئدی «میدان» به کارگردانی «روبن اوستلوند» که نگاهی هجوآمیز به دنیای هنر دارد و در جشنواره فیلم کن امسال جایزه نخل طلای بهترین فیلم را از آن خود کرد، با نامزدی در پنج شاخه بهترین فیلم، بهترین کمدی، کارگردانی، فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد، پیشتاز سی‌اُمین دوره جوایز فیلم اروپاست.

فیلم مجارستانی «در جسم و روح» ساخته «ایلدیکو اِنیادی» برنده خرس طلای بهترین فیلم جشنواره فیلم برلین که روایتگری ک داستان عاشقانه تاریک است نیز در چهار شاخه از جوایز فیلم اروپا از جمله بهترین فیلم نامزد کسب جایزه شده است.

مراسم اعطای جوایز سی‌اُمین دوره جوایز فیلم اروپا روز ۹ دسامبر (۱۸ آذر) در شهر برلین آلمان برگزار می‌شود.