۲۳ / ۰۱ / ۱۴۰۰
Asia/Tehran 17:11

سعید مطلبی، فیلمنامه‌نویس سریال «ستایش» از شروع کار پیمان قاسم‌خانی، علیرضا داودنژاد و سیروس الوند در سینما می‌گوید/ قاسم‌خانی گفت این کار به درد من نمی‌خورد، گفتم برو فیلمنامه «دختری با کفش‌های کتانی» را بنویس!

02:00۰

کارگردان و فیلمنامه‌نویس با سابقه سینمای کشورمان حرف‌های جالبی درباره شروع کار چهره‌هایی مثل پیمان قاسم‌خانی، سیروس الوند، علیرضا داودنژاد و مهدی فخیم‌زاده در سینما مطرح کرد. چهره‌هایی که هر کدام امروز وزنه‌ای در سینمای ایران هستند.

به گزارش تیتر هنر، سعید مطلبی از فیلمنامه‌نویسان باسابقه کشور است که نگارش فیلمنامه «ستایش» در چند سال اخیر بر دایره شهرتش میان عموم مردم افزوده است.

او با بیان خاطره‌ای درباره اهمیت پرورش استعدادها در فیلمنامه‌نویسی گفت: من خودم بیشتر از وزارت ارشاد کشف استعداد کرده‌ام. وقتی که جوان بودم، یک آقایی مراجعه کرد که اول می‌خواست بازیگر شود؛ همین علیرضا داودنژاد. بعد دیدم چقدر برای سناریونویسی مستعد است. گفتم برو قرارداد ببند. فکر می‌کرد دارم شوخی می‌کنم، یا سیروس الوند به عنوان خبرنگار آمده بود، گفتم، تو این همه فیلم دیده‌ای، می‌توانی بنویسی؟ گفت بله و … فیلمنامه نوشت.

کارگردان فیلم «کوچه مردها» شروع کار پیمان قاسم‌خانی در سینما را چنین بیان کرد: روزی پیمان قاسم‌خانی آمده بود خانه من، گفت که آقا آمده‌ام بگویم این کار به درد من نمی‌خورد. برای اینکه پدرم خرجم را دارد می‌دهد. گفتم یک دقیقه بنشین. رسول صدرعاملی طبقه پائین بود. من یک فیلمنامه با او قرارداد داشتم به اسم «دختری با کفش‌های کتانی». رفتم به رسول گفتم که می‌خواهم فیلمت را به این پسر بدهم. چون کارش خیلی بهتر از من است. گفت باشد ولی مسئولیتش با تو. گفتم باشه، من یک کلمه در این فیلمنامه ننوشتم و هر چه هست، نوشته پیمان قاسم‌خانی و رسول است. ولی قبول کردم که اگر کار پیمان مورد قبول قرار نگرفت با همان مبلغ فیلمنامه «دختری با کفش‌های کتانی» را برای رسول بنویسم.

مطلبی در گفت‌وگو با سینما و ادبیات درباره آشنایی با مهدی فخیم‌زاده گفت: آقای فخیم‌زاده آمده بود در فیلم من بازی کند. دیدم او فراتر از بازیگری است. توانایی‌هایش خیلی بیشتر از این است. آدم‌های دیگری هم هستند که اسامی‌شان یادم نیست و واسطه آمدن‌شان به سینما شدم. من به آنها چیزی یاد ندادم، فقط گفتم بیا و حالا می‌خواهی بنویسی، این سکانس و آن سکانس و … این کار را می‌توانی بکنی.

لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=22439

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*