مروری بر سریال‌های رمضان ۹۸ آی‌ فیلم۲ و آی فیلم عربی
مروری بر سریال‌های رمضان ۹۸ آی‌ فیلم۲ و آی فیلم عربی

کانال آی‌فیلم۲ که سریال‌های فاخر ایرانی را برای مخاطبانش در افغانستان و تاجیکستان به نمایش می‌گذارد، در ماه مبارک رمضان سه سریال ویژه «او یک فرشته بود»، «اغما» و «سقوط آزاد» را پخش می‌کند.

کانال آی‌فیلم۲ که سریال‌های فاخر ایرانی را برای مخاطبانش در افغانستان و تاجیکستان به نمایش می‌گذارد، در ماه مبارک رمضان سه سریال ویژه «او یک فرشته بود»، «اغما» و «سقوط آزاد» را پخش می‌کند.

به‌گزارش تیتر هنر، سه سریال «او یک فرشته بود» و «اغما»» و «سقوط آزاد» از آنتن آی‌فیلم۲ راهی خانه آی‌فیلمی‌ها می‌شوند.

مجموعه تلویزیونی «او یک فرشته بود» به‌کارگردانی علیرضا افخمی قرار است از شنبه ۱۵ اردیبهشت هر روز ساعت ۱۹:۰۰ پخش شود.

«او یک فرشته بود» داستان بهزاد است که با زنی تصادف می‌کند و او را به خانه می‌آورد. به‌تدریج حرکات عجیبی از این زن سر می‌زند و از سوی دیگر در قالب مردی به نام سرابی سعی در سردرگم کردن بهزاد دارد و…

مجموعه «اغما» نیز از یکشنبه ۱۶ اردیبهشت هر شب ساعت ۲۱:۰۰ روانه آنتن می‌شود.

این مجموعه به‌کارگردانی سیروس مقدم در رمضان سال ۱۳۸۶ از شبکه یک پخش شد و بازیگرانی همچون امین تارخ، حامد کمیلی، لعیا زنگنه، اسماعیل خلج، ناصر ممدوح، ایرج نوذری، عبدالرضا اکبری، نفیسه روشن، شیرین بینا، شیوا خنیاگر و… در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

سریال «سقوط آزاد» نیز از ساعت ۱۸ در کانال آی‌فیلم۲ شبکه آی‌فیلم پخش خواهد شد.

مینی‌سریال «سقوط آزاد» در ۷ قسمت هر روز ساعت ۱۸ به‌وقت کابل و تهران روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های ۰۰:۰۰، ۰۶:۰۰ و ۱۲:۰۰ روز بعد بازپخش خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این سریال‌ها هر شش ساعت و در سه نوبت در طول شبانه‌روز بازپخش خواهند شد.

***

کانال عربی شبکه آی‌فیلم، طبق روال سال‌های پیشین، برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان سریال‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است.

کانال عربی این شبکه علاوه بر آغاز پخش سریال‌های «سه دونگ، سه دونگ»، «روز حسرت»، «تعبیر وارونه یک رؤیا» و «کلاه‌پهلوی» سریال «پدر» را برای اولین بار در ماه مبارک رمضان روانه آنتن می‌کند.

بر اساس این گزارش، مجموعه طنز «سه دونگ، سه دونگ» از شنبه ۱۵ اردیبهشت، هر روز ساعت ۱۹:۳۰ به‌وقت تهران پخش خواهد شد.

سریال «روز حسرت» به‌کارگردانی سیروس مقدم نیز در ساعت ۲۰:۳۰ راهی آنتن می‌شود و هر شب دو قسمت از آن پخش خواهد شد.

این مجموعه در ماه رمضان سال ۱۳۸۷ بر پایه فیلم‌نامه‌ای از علیرضا افخمی، پخش شد و بازیگرانی نظیر فرامرز قریبیان، پوریا پورسرخ، مهراوه شریفی‌نیا، سهیل مقدم، افسانه بایگان، لیندا کیانی و… در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

مجموعه «تعبیر وارنه یک رؤیا» به‌کارگردانی فریدون جیرانی و با بازی امیر جعفری، داریوش ارجمند، پانته‌آ بهرام، فرهاد قائمیان، قاسم زارع، الهام کردا، نگار عابدی، صالح میرزاآقایی و… برای پخش در ساعت ۲۲:۳۰ انتخاب شده است.

همچنین، مجموعه «پدر» که به‌کارگردانی بهرنگ توفیقی در سال گذشته از شبکه دو سیما پخش شد، برای اولین بار روی آنتن آی‌فیلم عربی قرار می‌گیرد.

سریال «پدر» از یکشنبه ۱۶ اردیبهشت هرشب ساعت ۲۳:۳۰ به‌وقت تهران راهی آنتن می‌شود.

گفتنی است، سریال ساعت ۰۰:۳۰ نیز مجموعه تاریخی «کلاه‌پهلوی» ساخته سیدضیاءالدین دری است که از اولین روز ماه مبارک رمضان راهی آنتن می‌شود.

سریال‌های کانال عربی آی‌فیلم در سه نوبت به فاصله ۶ ساعت بازپخش خواهند شد.