مراسم چهلم ماهچهره خلیلی برگزار شد
مراسم چهلم ماهچهره خلیلی برگزار شد

مراسم چهلم ماهچهره خلیلی در فرهنگسرای نیاوران با رعایت پروتکل های بهداشتی در کنار جمعی از هنرمندان و دوستانش برگزار شد.

مراسم چهلم ماهچهره خلیلی در فرهنگسرای نیاوران با رعایت پروتکل های بهداشتی در کنار جمعی از هنرمندان و دوستانش برگزار شد.

در این مراسم مهری شیرازی ، فلورا سام ، شقایق فراهانی ، امیر علی دانایی ، نوید دری ( پسر مرحوم ضیاء الدین دری ) ، سوسن پرور … حضور داشتند.
سوسن پرور ضمن اشاره به اینکه هنوز رفتن این هنرمند عزیز را باور نکرده گفت زندگی هایمان به اندازه کافی خالی از عشق و محبت شده است این عمر باقی مانده را مهربانتر کنار هم باشیم و دستان یکدیگر را محکم تر از قبل بگیریم و یاد عزیز از دست رفته را گرامی دانست.
امیر علی دانایی با این نکته که انتظار داشتم چهره های شناخته شده تر بیشتری را در این مراسم ببینم سخنانش را شروع کرد و یادآوری کرد اولین تجربه جدی بازیگری اش در کلاه پهلوی روبه روی ماهچهره خلیلی بوده است. دانایی از صفات برجسته این بازیگر گفت و توانایی او در بازیگری و اینکه به جایگاه واقعیش در دنیای بازیگری نرسید. هنرمندی بی حاشیه، شوخ، خندان و با معرفت که نتوانست حقش را از این سینما بگیرد.
نوید دری از حضور پر رنگ ماهچهره خلیلی در روند کلاه پهلوی گفت و اینکه در سرمای پاریس وقتی تاریخ ویزایش به اتمام می رسد و مجبور می شود به ایران بازگردد. ماهچهره خلیلی با اینکه کارش به پایان رسیده بوده و می توانسته به لندن برگردد در پاریس میماند و جای خالی نوید دری را پر می کند و دستیاری می کند . نوید دری در حال گفتن این خاطره بغض در گلو داشت و در آخر اشکش جاری شد.
مهدیه محمدخانی از شروع آشنایی اش با ماهچهره خلیلی گفت و اینکه همیشه مردم به دلیل شباهت چهره اشان آنها را با هم اشتباه می گرفتند. محمد خانی در انتهای صحبتهایش گفت ای کاش بیشتر برایت خوانده بودم.
ماهچهره خلیلی در تاریخ هفدهم مرداد بعد از ده ماه جنگیدن با سرطان از دنیا رفت. هنرمندی که همه از او به نیکی یاد می کنند . روحش شاد و یادش گرامی.