مدیر عامل جدید بنیاد رودکی چه کسی است؟
مدیر عامل جدید بنیاد رودکی چه کسی است؟

با پایان یافتن حکم بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی، احتمال جابه‌جایی او قوت گرفته است.

با پایان یافتن حکم بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی، احتمال جابه‌جایی او قوت گرفته است.

 به گزارش هفت هنر، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ بیستم فروردین ماه سال ۹۳ بهرام جمالی را به سمت مدیرعاملی بنیاد رودکی منصوب کرد.

در متن حکمی که علی جنتی برای جمالی صادر کرده بود، آمده است: «نظر به تعهد، شایستگی و تجارب ارزشمند جناب‌عالی در عرصه فرهنگ و هنر، به استناد ماده ۱۲ اساسنامه بنیاد فرهنگی هنری رودکی و بنا به پیشنهاد معاون محترم امور هنری و مصوبه جلسه مورخ ۲۸/۱۲/۹۲ به موجب این حکم به مدت دو سال به عنوان مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی منصوب می‌شوید. توفیق روزافزون‌تان را از درگاه حضرت احدیت مسئلت دارم.»

اما حواشی پیش‌آمده پیرامون مدیریت ارکسترهای دولتی یکی از دلایل اصلی است که احتمال جابه‌جایی مدیر عامل بنیاد رودکی را قوت داده است. به دستور علی مرادخانی معاون امور هنری ارشاد اداره ارکسترهای دولتی به بنیاد رودکی واگذار شده است.

شنیده می‌شود علی اکبر صفی‌پور که مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی را برعهده داشت، جایگزین بهرام جمالی خواهد بود. چندی پیش مدیر اداره ارشاد آذربایجان شرقی تغییر کرد و صفی‌پور راهی تهران شد.

همچینین برخی شنیده‌ها حاکی از این است که گزینه علی مراخانی برای اداره بنیاد رودکی اکبر تشکری نیا مدیر عامل سابق شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران است. اما علی اکبر صفی‌پور گزینه علی جنتی برای مدیریت آینده بنیاد رودکی است.

علی جنتی ریاست هیات امنای بنیاد رودکی (وابسته به معاونت امور هنری وزارت ارشاد)را برعهده دارد.

«اعتراض اهالی تئاتر به اجرای نمایش های درجه چندم در تالار وحدت»، «خداحافظی بسیاری از نوازندگان ارکستر سمفونیک و ملی از این مجموعه به خاطر مسائل مالی و اداری»، «اجرای کنسرت های گروه های فاقد درجه هنری الف در تالار وحدت»، «استعفای چندباره علی رهبری»، «تعطیلی ارکستر سازهای ملی»، و … برخی از حواشی یک ساله گذشته بنیاد رودکی بوده است.