مدیری در «هفت»: چهار برابر دولت فعلی به دولت قبلی نقد دارم
مدیری در «هفت»: چهار برابر دولت فعلی به دولت قبلی نقد دارم

مهران مدیری در برنامه «هفت» در پاسخ رضا رشیدپور که از او پرسید چرا فقط از دولت انتقاد می‌کند، گفت: «سراغ برخی از نهادها و موضوع‌ها نمی‌توان رفت.»

مهران مدیری در برنامه «هفت» در پاسخ رضا رشیدپور که از او پرسید چرا فقط از دولت انتقاد می‌کند، گفت: «سراغ برخی از نهادها و موضوع‌ها نمی‌توان رفت.»

به گزارش تیتر هنر شامگاه شنبه  (۱۴ بهمن) مهران مدیری مهمان برنامه «هفت» با اجرای رضا رشیدپور در شبکه سه سیما شد.

مدیری در ابتدای برنامه در مورد گمانه‌زنی‌ها درباره حضورش در برنامه «هفت» به عنوان مجری گفت: «چند بار آقایان پورمحمدی و کریمان به من پیشنهاد اجرای «هفت» را دادند که من هر بار موکول کردم به بعد تا این‌که در آخرین صحبت تلفنی گفتم نه، اما احساس می‌کنم اشتباه شنیده شد یا تلفن قطع و وصل شد و اعلام کردند که من قبول کرده‌ام! الان خوشحالم که در این برنامه نیستم و مجری‌گری نمی‌کنم.»

او در ادامه از صبوری نکردن رسانه‌ها و واکنش‌ها نسبت به شایعه انتخابش به عنوان مجریِ «هفت» گلایه کرد.

مدیری در بخش دیگری از برنامه «هفت» در جواب سوال رشیدپور که از او پرسید چرا در «دورهمی» تنها از دولت انتقاد می‌کند گفت: «من مشکلات مردم را می‌گویم و چون دایره دولت وسیع‌تر است، هر مساله‌ای را بگویم به دولت برمی‌گردد. سراغ یک سری نهادها و موضوعات هم مثل قوه قضاییه که اصلا نمی‌توان رفت. من چهار برابر نقدهای دولت فعلی را به دولت قبل دارم اما آن زمان ما کجا بودیم؟! اصلا در صداوسیما جایی نداشتیم. در شبکه نمایش خانگی بودیم. الان نسبت به چند ماه قبل فضای صداوسیما بازتر شده و به افرادی اجازه داده شده است حرف‌هایی بزنند.»

البته کارگردان فیلم «ساعت ۵ عصر» کمی بعد تاکید کرد قوه قضاییه هم سعه صدر داشته و از این قوه هم انتقاد کرده است.

رضا رشیدپور هم که اجرای برنامه را برعهده داشت، توضیحات مفصلی درباره نقدپذیر بودن قوه قضاییه مطرح کرد و اعلام کرد در برنامه خود بارها از این قوه هم انتقاد کرده است.

در ادامه این گفت‌و‌گو مهران مدیری تاکید کرد درآمد برنامه «دورهمی» را به دلیل حضور اسپانسر و تولیدی بودن، نمی‌توان تخمین زد. او افزود: «شرایط مالی صداوسیما به گونه‌ای است که بدون اسپانسر نمی‌توان برنامه‌های بزرگ و گران را اجرا کرد.»

او در واکنش به این انتقاد رشیدپور که گفت عده‌ای معتقدند مدیری رنجی نکشیده که از رنج مردم حرف می‌زند، پاسخ داد: «ما هم معمولی و مثل همه زندگی می‌کنیم، مثل همه گرفتاری داشته‌ایم و داریم. این چیزها را نمی‌شود در کتاب خواند یا در مردم دید و برای دیگران تعریف کرد. چون مردم آدم تقلبی را می‌شناسند. من کارگرزاده‌ام و به این موضوع افتخار می‌کنم و در واقع خام بودم، پخته بودم، سوختم. این جا جایش نیست که بگویم کودکی، نوجوانی و جوانی‌ام را چطور طی کردم.»

این بازیگر و کارگردان در جواب این که چرا طنز خوب کم ساخته می‌شود هم گفت: «من مقصر را تصمیم‌گیرندگان می‌دانم. یعنی کسانی که به فیلم‌های مبتذل مجوز می‌دهند. سطح سلیقه مردم را شما در طول چند سال می‌توانید عوض کنید. ما سطح سلیقه مردم را به شدت پایین آورده‌ایم و برای همین کمدی‌های مبتذل بیشتر می‌فروشند. این ماجرایش خیلی مفصل است که چرا این گونه است و چکار می‌شود کرد.»

مدیری در مورد این که آیا به نظرش در میان کمدی‌های پرفروش امسال هم فیلم مبتذل بوده است یا نه گفت: «در بین این‌ها هم مبتذل هست ولی نمی‌خواهم اشاره مستقیم بکنم. من می‌دانستم که مثلا «ساعت پنج عصر» در همین حدی که فروخت، می‌فروشد. چون وقتی پای یک سری کمدی دیگر در میان است، «ساعت پنج عصر» همین قدر خواهد فروخت.»

او در مورد ادامه پیدا کردن یا نکردن «دورهمی» هم گفت: «برنامه «دورهمی» در همان تاریخی که اعلام کردیم تمام خواهد شد. به هر حال ما تقریبا همه موضوعات را کار کرده‌ایم و میزبان اکثر اعضای سرشناس خانواده هنر، ورزش و فرهنگ بوده‌ایم.»

مدیری در پایان تاکید کرد: «من دوباره باید تقدیر کنم از این‌که سعه‌صدرها بیشتر شده است و خیلی چیزها را که نمی‌شد قبلا گفت، الان می‌شود.»