مدیری در طنزپردازی عطاران را جا گذاشت
مدیری در طنزپردازی عطاران را جا گذاشت

مخاطبان در آخرین نظرسنجی پایگاه خبری «هفت هنر» با اتفاق آرا به مهران مدیری رای دادند.

مخاطبان در آخرین نظرسنجی پایگاه خبری «هفت هنر» با اتفاق آرا به مهران مدیری رای دادند.

در نظرسنجی پایگاه خبری «هفت هنر» این سوال مطرح شده بود که از میان طنز رضا عطاران و مهران مدیری کدام را می‌پسندید؟ و مخاطبان مهران مدیری را انتخاب کردند.

در این نظرسنجی از ۳۵۴ رایی که به دو گزینه مطرح شده داده شد، مهران مدیری با ۶۶%, ۲۳۲ رای و با اختلافی زیاد گوی سقبت را رقیب طنازش ربود و توانست بیشترین آرا را مال خود کند.

رضا عطاران هم با ۳۴% و ۱۲۲ رای با فاصله زیادی بعد از مهران مدیری قرار گرفت.

نکته جالب رای‌های داده شده به دو کاندید، فاصله زیادی این دو هنرمند از یکدیگر است. در حالی‌که بسیار از منتقدان عطاران را پولسازترین بازیگر سینمای ایران می‌شناسند، او در رقابت با مدیری با اختلاف بالایی در رتبه دوم قرار گرفت.

شاید مهمترین نکته در این تصمیم‌گیری را حضور ناموفق عطاران در فیلمی مثل دراکولا دانست و از آن سمت پخش برنامه دورهمی از تلویزیون و ساخت نخستین فیلم سینمایی مدیری باعث شده تا او بیشتر از هر زمان دیگری در صدر اخبار قرار داشته باشد و دیده شود. درست بر خلاف عطاران که مدتی است خبری از او در رسانه‌ها منتشر نمی‌شود و اثر قابل توجهی هم از او بر پرده سینما دیده نمی‌شود.

هدف از این نظرسنجی مقایسه این دو هنرمند و طنزپرداز کشورمان نبود چرا که هر دو شخصیت با دو سبک کاری متفاوت به فعالیت می‌پردازند. هدف اصلی نظرسنجی تشخیص ذائقه مخاطبان و اینکه بیشتر به کدام سبک تمایل دارند بود.