مدرسه دارالفنون، میزبان نمایشگاه نخستین جایزه هنری قلب تهران می‌شود.

مدرسه دارالفنون، میزبان نمایشگاه نخستین جایزه هنری قلب تهران می‌شود.

به گزارش هفت هنر، نمایشگاه آثار عکاسی، آگهی دیواری (پوستر)، کارتون و تصویرگری جایزه هنری قلب تهران، ۲۵ فروردین تا هشتم اردیبهشت ۱۳۹۶ در نگارخانه مدرسه دارالفنون برگزار می‌شود.

مدرسه دارالفنون که به ابتکار امیرکبیر در زمان ناصرالدین‌شاه برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران در سال ۱۲۶۸ هجری قمری تاسیس شد، به عنوان نمادی از پیشینه آموزش نوین ایران و معماری نوین، بخشی از تاریخچه شهرسازی جدید ایران است که در منطقه ۱۲ تهران (قلب تهران) قرار دارد.

نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست‌و‌سی‌امین سال پایتختی تهران در رشته‌های عکاسی، آگهی دیواری (پوستر)، کارتون و تصویرگری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان و هنرمندان می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ فروردین سال ۱۳۹۶ در سایت این جایزه ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.

شهرداری منطقه ۱۲ تهران این جایزه را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌کند. بخش اصلی با عنوان قلب تهران و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی )منطقه ۱۲؛ محور ادیان و سنت های آیینی، منطقه  ۱۲ در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می‌شود. بخش ویژه با عنوان نام‌آوران قلب تهران است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ تلخ ساختمان پلاسکو و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع آتش نشانان اختصاص دارد.