مجری و گزارشگر بی‌بی‌سی‌ درگذشت
مجری و گزارشگر بی‌بی‌سی‌ درگذشت

برایان ویدلیک مجری و گزارشگر انگلیسی رادیو و تلویزیون در ۸۵ سالگی درگذشت. به گزارش هفت هنر، ویدلیک فردی بود که نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی با نلسون ماندلا را ترتیب داد. او در سال ۱۹۶۱ به عنوان گزارشگر شبکه «ITV» به صورت مخفیانه با ماندلا دیدار کرد. ماندلا در آن زمان تحت تعقیب بود. این مجری […]

برایان ویدلیک مجری و گزارشگر انگلیسی رادیو و تلویزیون در ۸۵ سالگی درگذشت.

به گزارش هفت هنر، ویدلیک فردی بود که نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی با نلسون ماندلا را ترتیب داد. او در سال ۱۹۶۱ به عنوان گزارشگر شبکه «ITV» به صورت مخفیانه با ماندلا دیدار کرد. ماندلا در آن زمان تحت تعقیب بود.

این مجری و گزارشگر سرشناس از دهه ۷۰ میلادی به این سو به بی‌بی‌سی پیوست و در طی یک دوره ۲۰ ساله یکی از مجریان این بنگاه خبری بود.

او پس از یک دوره کوتاه بیماری در منزل مسکونی خود واقع در ویلتشر چشم از جهان فروبست. تونی هال مدیر کل بی‌بی‌سی درگذشت این مجری کهنه‌کار را تسلیت گفت و او را همکاری خارق‌العاده توصیف کرد.

جنی آبرامسکی دبیر برنامه «The World at One» که ویدلیک اجرای آن را برعهده داشت درباره او گفت:‌ «او گزارشگری توانمند و بااستعداد بود. در گفت‌وگو محکم و محترم بود و با آگاهی مطالب بسیاری از یک مصاحبه بیرون می‌کشید.»

برای نمونه می‌توان به گفت‌وگوی او با نلسون ماندلا اشاره کرد. او در آن دوران به خوبی ماندلا را شناخته بود و می‌دانست که با چه کسی گفت‌وگو می‌کند.

منبع:‌ بی‌بی‌سی / ۲ ژانویه