«لانتوری» هفته دیگر می‌آید
«لانتوری» هفته دیگر می‌آید

سخنگوی شورای صنفی نمایش تازه‌ترین مصوبات این شورا را برای اکران عمومی اعلام کرد. به گزارش هفت هنر، غلامرضا فرجی درباره مصوبات جلسه روز چهارم مردادماه گفت:‌ در این جلسه مقرر شد فیلم «آاادت نمی‌کنیم» هفته آینده تعویض شود و به جای آن فیلم «لانتوری» کار رضا درمیشیان در گروه «آفریقا» به نمایش درمی‌آید. وی […]

سخنگوی شورای صنفی نمایش تازه‌ترین مصوبات این شورا را برای اکران عمومی اعلام کرد.

به گزارش هفت هنر، غلامرضا فرجی درباره مصوبات جلسه روز چهارم مردادماه گفت:‌ در این جلسه مقرر شد فیلم «آاادت نمی‌کنیم» هفته آینده تعویض شود و به جای آن فیلم «لانتوری» کار رضا درمیشیان در گروه «آفریقا» به نمایش درمی‌آید.

وی اضافه کرد: در این جلسه قرارداد فیلم «آس و پاس» به کارگردانی آرش معیریان نیز ثبت شد و این فیلم بعد از فیلم «سایه» به سرگروهی سینما ماندانا اکران خواهد شد.

به گفته او، «این زن حقش را می‌خواهد» به کارگردانی توکلی دیگر فیلمی است که قراردادش در جلسه اخیر ثبت شد و قرار است این فیلم بعد از «آبنبات چوبی» در گروه کوروش اکران شود.

فرجی در پایان گفت: از آنجا که فروش بقیه فیلم‌ها بالاست، دیگر آثار به اکران خود ادامه می‌دهند.

«لانتوری» داستانی عاشقانه است که در آن باران کوثری، نوید محمدزاده ، مهدی کوشکی و بهرام افشاری نقش اعضای گروه «لانتوری» را ایفا کرده‌اند.

مریم پالیزبان نقش اصلی زن این فیلم است و رضا بهبودی،بهناز جعفری، فاطمه نقوی، پریوش نظریه، نادر فلاح، اردشیر رستمی، حسین پاکدل، بهرنگ علوی ، ستاره پسیانی، سیاوش چراغی پور، کاظم سیاحی ، سجاد تابش، یسنا میرطهماسب ، وحید قاضی زاهدی، هادی احمدی، شهریار فرد، امیر حسین طاهری ، امیر رضا رنجبران، میثم نوروزی، علیرضا خاتمی، رضا رباط جزی و… از بازیگران «لانتوری» هستند.

در فیلم «آس و پاس» آخرین ساخته‌ی آرش معیریان بازیگرانی از جمله محمدرضا شریفی نیا- محمدرضا هدایتی- سحر قریشی- حسام نواب صفوی- لیلا بلوکات،میثم رستگاری، شهرام تیموریان، بهاره رهنما ، مهران غفوریان و سامیار محمدی حضور دارند.

در خلاصه داستان «آس و پاس» آمده است: «مرز کمرنگی بین واقعیت و خیال است. حسن آس و پاس در مسیر وصول طلب پدر مرحومش از ملک سلمان کلاهبردار، در فضایی فانتزی تبدیل به شخصی رویایی می شود اما عشق به دختر ملک سلمان او را از ادامه ی ماموریتش باز می‌دارد و«….

«این زن حقش را می‌خواهد» عنوان فیلمی سینمایی به کارگردانی محسن توکلی است که پیش از این قرار بود در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر به نمایش درآید اما در نهایت توسط هیات داوران این فستیوال پذیرفته نشد.

میترا حجار، کامران تفتی، لعیا زنگنه، افسانه پاکرو، روشنک عجمیان، مینا جعفرزاده، رسول توکلی و رضا آشتیانی بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.

فیلمنامه «این زن حقش را می‌خواهد» با نام قبلی «پانسیون» مضمونی اجتماعی دارد و براساس داستانی واقعی به نگارش درآمده است. فیلم داستان پایداری یک زن را روایت می‌کند که سعی در گرفتن حق قانونی‌اش از طریق مراجع قضایی برای قصاص فردی که او را مضروب کرده دارد.