کنسرت زانیار خسروی در گرگان بدون اطلاع این هنرمند که قرار بود روز چهارم مهر برگزار شود، لغو شد. این روزها با نزدیک‌شدن به ماه محرم، بر تعداد کنسرت‌ها افزوده شده و این در حالی است که برخی مانند اردشیر کامکار، خودش برگزاری کنسرتش را لغو کرده است، اما کنسرت زانیار خسروی به دلایل نامعلومی […]

کنسرت زانیار خسروی در گرگان بدون اطلاع این هنرمند که قرار بود روز چهارم مهر برگزار شود، لغو شد.

این روزها با نزدیک‌شدن به ماه محرم، بر تعداد کنسرت‌ها افزوده شده و این در حالی است که برخی مانند اردشیر کامکار، خودش برگزاری کنسرتش را لغو کرده است، اما کنسرت زانیار خسروی به دلایل نامعلومی لغو شد.
این هنرمند با قراردادن تصویری از بلیت هواپیما در صفحه شخصی خود نوشت: «متأسفانه با تمام شور و اشتیاقی که برای دیدن شما گرگانی‌های عزیز داشتم، باید بگویم به من اعلام کردند که این اجرا کنسل شده است. خودم هم هنوز نمی‌دانم دلیلش چیه. فقط می‌تونم بگم خیلی ناراحتم و با اینکه ما هیچ نقشی تو کنسل‌شدن نداشتیم؛ بازم من از شما عذر می‌خواهم. به محض اینکه بفهمیم دلیل این اتفاق چه چیزی بوده، حتما بهتون اعلام می‌کنم.»
کنسرت زانیار خسروی در حالی در گرگان لغو شد که کمتر از یک‌ماه پیش حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صراحتا به وزیر ارشاد و مدیران دولت دستور داد در مقابل فشار برای لغو کنسرت‌ها عقب‌نشینی نکنند.
بنا بر گزارش سایت‌های محلی استان گلستان، با اینکه این کنسرت دارای مجوز بوده، اما هم‌زمانی آن با هفته دفاع مقدس دلیل اصلی اعتراض‌ها بوده است.
پایگاه خبری- تحلیلی «گلستان ما» گزارش داد که روز شنبه، سوم مهر یک جانباز گلستانی به‌خاطر برگزاری کنسرت در هفته دفاع مقدس در امامزاده عبدالله گرگان تحصن کرده است. این پایگاه خبری- تحلیلی نوشت: «جانباز خادملو معتقد است مردم باید شاد باشند و نشاط جزء ضروریات زندگی و مقدمه هر فعالیت کاری است، اما باید احترام ارزش‌ها و خون شهدا را نگه داشت و حداقل در هفته دفاع مقدس و آغاز محرم از انجام کنسرت خودداری می‌شد».
گویا قرار بوده حجت‌الاسلام فضیلت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، برای گفت‌وگو با این جانباز به گلزار شهدا برود که این کار انجام نشده و حجت‌الاسلام مهدوی، رئیس ارشاد گرگان، به دیدار متحصن رفت. همچنین تشکل رسمی جمعیت فرزندان شاهد و ایثار‌گر نواندیش خدمتگزار استان گلستان در بیانیه‌ای خطاب به علی‌اصغر فضیلت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، به این رویکرد؛ یعنی برگزاری کنسرت در هفته دفاع مقدس و آغاز محرم اعتراض کرد.
مسئول بسیج رسانه استان گلستان هم در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌های این استان، برگزاری کنسرت در هفته دفاع مقدس و جریحه‌دارکردن احساسات مردم و خانواده‌های شهدا را ناشایست خواند.
اما باشگاه خبرنگاران «استقبال‌نکردن» را علت لغو کنسرت زانیار خسروی در گرگان ذکر کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛ معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: «کنسرت زانیار خسروی به دلیل استقبال‌نکردن لغو شده است». قندهاری افزود: «تاریخ بعدی برگزاری کنسرت اعلام می‌شود».