کمدی «تونی اردمن» به کارگردانی «مارن اِده» به عنوان نماینده سینمای آلمان در شاخه فیلم‌های غیرانگلیسی اسکار انتخاب شد.

کمدی «تونی اردمن» به کارگردانی «مارن اِده» به عنوان نماینده سینمای آلمان در شاخه فیلم‌های غیرانگلیسی اسکار انتخاب شد.

به گزارش هفت هنر به نقل از ددلاین، همانطور که پیش‌بینی می‌شد کمدی «تونی اردمن» به کارگردانی «مارن اِده» که در جشنواره کن یکی از نامزدهای نخل طلا بود و در نهایت موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه انجمن بین‌المللی منتقدین (فیپرشی) شد، از سوی کمیته اسکار سینمای آلمان به عنوان نماینده این کشور  در هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب شد.

این کمدی که درام درباره پدری است که برای احیای رابطه خود با دخترش شوخی فریبنده‌ای را با او آغاز می‌کند، در جشنواره فیلم کن با تمجید بسیاری از منتقدین رو به رو شد و از حالا می‌توان آن را یکی از پیشتازان شاخه اسکار خارجی ۲۰۱۷ دانست.

کمیته اسکار سینمای آلمان چندی پیش فهرست هشت فیلم شامل «در سطح چشم» به کارگردانی «اوی گلدبرنر» و «یوآخیم دالهوپ»، «ببین کی برگشته» ساخته «دیوید اف. وندنت»، «مه در آگوست» به کارگردانی «کای وسل»، «قدرت تغییر» ساخته «کارل اِی فشنر»، «مردم در مقابل فیتس باوئر» از «لارس کرام»، «خاطرات آن فرانک» به کارگردانی «هانس اشتین‌بیچلر» و «اتسفت زوئیگ: خداحافظی با اروپا» ساخته «ماریا شرادر» و «تونی اردمن» از «مارن اِده» را در فهرست اولیه نامزدهای معرفی به اسکار قرار داده بود اما از ابتدا شانس فیلم «تونی اردمن» به سبب درخشش و بازخورد مثبت در جشنواره فیلم کن نسبت به سایر فیلم‌ها بیشتر بود.

سینمای آلمان سال گذشته با فیلم «هزارتوی دروغ‌ها» ساخته «جولیو ریکارلی» در شاخه اسکار خارجی حضور داشت که این فیلم به فهرست اولیه نامزدهای اسکار نیز راه یافت.

فهرست اولیه ۹ فیلم خارجی در جوایز اسکار ۲۰۱۶ روز ۱۷ ژانویه اعلام می‌شود و پنج نامزد نهایی نیز روز ۲۴ ژانویه معرفی می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از ۲۲۵ کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.