کلاه قرمزی نوروز ۹۶ به روی آنتن می‌رود
کلاه قرمزی نوروز ۹۶ به روی آنتن می‌رود

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی “کلاه قرمزی” آغاز شده و این اثر نوروز ۱۳۹۶ میهمان مردم ایران می شود.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی “کلاه قرمزی” آغاز شده و این اثر نوروز ۱۳۹۶ میهمان مردم ایران می شود.

به گزارش هفت هنر ،‌ هرسال با فرارسیدن نوروز مخاطبان انتظار تماشای برنامه ای را می کشند که برای آن ها خاطره انگیز است و ضمن تداعی کردن فضای پاک دوران کودکی ،‌ محیطی شاد و نشاط آور را در قاب خانواده های ایرانی رقم می زند.
“کلاه قرمزی” مجموعه پر طرفداری است که در سال های اخیر با بهره گرفتن از خلاقیت در روند ساخت ،‌ حضور عروسک های جدید و همچنین محتوای برنامه توانسته علاوه بر قشر کودک، جامعه بزرگسال ایران زمین را هم به خود جلب کند و این موضوع یکی از نقاط قوت این اثر تلویزیونی محسوب می شود.
با وجود اینکه سال گذشته بیننده های تلویزیون به دلیل تولید نشدن “کلاه قرمزی” نتوانستند این مجموعه را در نوروز تماشا کنند اما امسال و با هماهنگی منسجم بین دست اندرکاران این مجموعه و سازمان صدا و سیما‌، برنامه ریزی ها برای تولید سری جدید کلاه قرمزی از مدت ها قبل آغاز شد و در نهایت ،‌ به نتیجه رسید.
مجموعه “کلاه قرمزی” برای پخش در نوروز سال ۱۳۹۶ چند روزی است که تصویربرداری خود را آغاز کرده است.
در سری جدید این مجموعه نیز “کلاه قرمز”ی همراه با دیگر عروسک های دوست داشتنی این برنامه ، داستان ها و رویدادهای گوناگونی را رقم می زند تا لحظه های شادی را برای خانواده های ایرانی در نخستین روزهای فصل بهار رقم بزنند.
یکی از دلایلی که هر سال تا قبل از پخش “کلاه قرمزی” ،‌ مخاطبان از جزئیات بیشتری از این مجموعه تلویزیونی مطلع نمی شوند این است که ایرج طهماسب و حمید جبلی اعتقاد دارند انتشار هر گونه مطلب یا تصویر از پشت صحنه تولید “کلاه قرمزی” ،‌ ذهنیت بچه ها را نسبت به فضای کودکانه این اثر بر هم می زند.
از دیگر نکات قابل توجه در این راستا، حضور نداشتن دنیا فنی زاده به عنوان عروسک گردان و مادر “کلاه قرمزی” در سری جدید این برنامه است و باید دید عوامل ساخت این اثر، از چه فردی استفاده می کنند تا از این پس همراه “کلاه قرمزی” باشد!
با در نظر داشتن اینکه امسال شبکه دو سیما سریال تلویزیونی ۱۵ قسمتی “مرز خوشبختی” را برای پخش در نوروز در نظر گرفته است ،‌ باید دید برنامه ریزی ها چگونه پیش می رود تا تداخلی بین نمایش “کلاه قرمزی” و “مرز خوشبختی” ایجاد نشود و مخاطبان هر یک از این آثار بتوانند در زمان مناسب ،‌ مجموعه مورد نظر خود را تماشا کنند.