فیلم های سینمایی تلویزیون در تعطیلات آخر صفر/ «اورست» تنها فیلم قابل توجه!
فیلم های سینمایی تلویزیون در تعطیلات آخر صفر/ «اورست» تنها فیلم قابل توجه!

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «تنهاترین سردار»، «شب بارانی»، «عتیقه فروشی قدیمی»، «سایه های روشن»، «فریادهای خاموش»، «خورشید مصر»، «چراغ خاموش، چراغ روشن»، «اورست»، «همپای آب»، «در هستی»، «روزهای زندگی»، «طوفان مهیب» و «شاهد» دوشنبه ۸ آذر ماه مصادف با رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) از شبکه‌های سیما […]

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «تنهاترین سردار»، «شب بارانی»، «عتیقه فروشی قدیمی»، «سایه های روشن»، «فریادهای خاموش»، «خورشید مصر»، «چراغ خاموش، چراغ روشن»، «اورست»، «همپای آب»، «در هستی»، «روزهای زندگی»، «طوفان مهیب» و «شاهد» دوشنبه ۸ آذر ماه مصادف با رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) از شبکه‌های سیما روی آنتن می رود.

به گزارش هفت هنر به نقل از روابط عمومی معاونت سیما فیلم تلویزیونی «تنهاترین سردار» به کارگردانی مهدی فخیم زاده، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
این فیلم به روایت زندگی امام حسن مجتبی (ع)، قضیه صلح ایشان با معاویه و شرایط جامعه اسلامی و شیعیان، پس از رحلت ایشان می پردازد.
مهدی فخیم زاده، داوود رشیدی، اکبر زنجانپور و فتحعلی اویسی در فیلم تلویزیونی «تنهاترین سردار» نقش آفرینی کرده اند.

همچنین فیلم تلویزیونی «شب بارانی» به کارگردانی نادر مقدس ، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: رحمان، مرد معتمدی است که در اثر یک تصادف فوت می کند. پیگیری مرگ رحمان توسط همسرش مهدخت و پاسگاه، آنها را به سرنخ هایی می رساند. در این بین دوست رحمان اسماعیل، به مهدخت نزدیک شده و همین امر باعث به وجود آمدن حرف و حدیث هایی پشت سر او شده است. در پی این ماجرا مهدخت بسیار از اسماعیل ناراحت و عصبانی گردیده و دائم او را از سر راه خود کنار می زند که …
آزاده شمس و محمد ساربان در فیلم تلویزیونی «شب بارانی» بازی کرده اند.

شبکه دو سیما

انیمیشن «عتیقه فروشی قدیمی» به کارگردانی وارویک جیلبرت، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت ‌‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می شود.
در این انیمیشن خواهیم دید: یک عتیقه فروش پیر سرپرستی دختری به نام نل را بر عهده دارد. دخترک کوچک با کار کردن برای خود و پیرمرد درآمدی کسب می کند پیرمرد نیز با فروختن عتیقه های خود هزینه زندگی خود را تامین می نماید. آنها روز های خوبی دارند که ناگهان مردی از راه رسیده و آرامش زندگی آنها را بر هم می زند و …

همچنین فیلم تلویزیونی «سایه های روشن» به کارگردانی رضا عباسپور، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت۱۴:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.
داستان این فیلم درباره زندگی فرهاد صارمی بازیگر سینما است که به دلیل بیماری قلبی و مشکلات ناشی از آن ترجیح داده است فعالیت بازیگری خود را محدود کند. او برای ادای یک نذر قدیمی تصمیم می‌گیرد ۲۸ ماه صفر به روستای زادگاه همسر خود در شمال برود. همسرش بسیار نگران اوست و به دلیل شکستگی پای دخترشان نمی تواند او را همراهی کند. او در روستا در روز ۲۸ صفر نذر اش دارد و همچنین به ساخت و تجهیز مدرسه آنجا کمک می کند. او متوجه می شود که تعزیه امسال روستا به دلیل بیماری و کهولت سن شمرخوان آنجا به نام عمو داوود که متصدی گورستان است در شرف تعطیلی است که …

به علاوه فیلم سینمایی «فریادهای خاموش» به کارگردانی شهرام اسدی، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت۲۳ از شبکه دو سیما پخش می شود.
این فیلم کشتار مردم میانمار توسط بودائیان افراطی را نشان می دهد.

شبکه پنج سیما

انیمیشن «خورشید مصر» به کارگردانی نادر یغمائیان و شهرام خوارزمی، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می شود.
این انیمیشن بر اساس داستان تاریخی یوسف پیامبر ساخته شده است.

همچنین فیلم تلویزیونی «چراغ خاموش، چراغ روشن» به کارگردانی حسین تبریزی، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.
این فیلم به روایت بخشی از زندگی چند مرد جوان می‌پردازد که هرکدام از آنان به نحوی با وقایع داستان پیوند می‌خورند و محوریت موضوع، به ایام محرم‌ و اربعین حسینی برمی‌گردد.
سیاوش طهمورث، کیهان ملکی، رامتین خداپناهی، مهدی امینی خواه، محمود مقامی، کاظم افرندنیا، فریده دریامج، فرحناز منافی ظاهر، الیکا عبدالرزاقی و پروین ملکی در فیلم تلویزیونی «چراغ خاموش، چراغ روشن» ایفای نقش کرده اند.

شبکه تماشا

فیلم سینمایی «اورست» به کارگردانی بالتازار کورماکور، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت ۲۰ از شبکـه تماشا پخش خواهد شد.
این فیلم که بر اساس اتفاقات واقعی رخ داده برای ۲ گروه کوهنورد صعود کننده به قله اورست در سال ۱۹۹۶ ساخته شده و بر تلاش این ۲ گروه برای زنده ماندن تمرکز دارد.
جیسون کلارک، جاش برولین، جان هاوکس، رابین رایت، امیلی واتسون، کایرا نایتلی، سم ورتینگتون و جیک جیلینهال در فیلم سینمایی «اورست» به ایفای نقش می‌پردازند.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «همپای آب» به کارگردانی حسین قاسمی جامی، دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکـه شما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان آمده است: جوانی به نام بهزاد به عنوان مسئول بخشی از یک پروژۀ پاک سازی مین و تفحص پیکر شهدا در جنوب است و همسرش لعیا که خود اصلیتی جنوبی دارد همراه او است. لعیا نمایندۀ مردم روستاهای محروم منطقه است که عمدتاً نیازمند آبرسانی اند. از سوی دیگر مهندس رزمجو که خود از رزمندگان دوران جنگ بوده در حال انجام ساخت سدی بزرگ است تا عملیات آبرسانی به روستاها محقق شود. این دو پروژۀ همزمان مخاطراتی دارد؛ زیرا با رهاسازی آب و فشار حاصله، مین ها عمل کرده و باعث از میان رفتن باقیماندۀ پیکر شهدا از جمله خلیل صداقت پدر لعیا می شود و …

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «در هستی» به کارگردانی رضا رنجبران، دوشنبه ۸ آذر ماه، ساعت ۱۹:۳۰ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.
در این انیمیشن خواهیم دید: پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلّم به دلیل اینکه مدتی وحی بر ایشان نازل نمی‌شد، ناراحت و اندوهگین شده بودند. در این هنگام سوره ضحی از سوی پروردگار بر قلب مبارک ایشان نازل شد و …

شبکه نمایش
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «روزهای زندگی»، «طوفان مهیب» و «شاهد» دوشنبه ۸ آذر ماه ساعت ۱۵، ۲۱ و ۲۳ روی آنتن شبکه نمایش می‌رود.