فیلم ایرانی به بخش رقابتی جشنواره «داکا» دعوت شد
فیلم ایرانی به بخش رقابتی جشنواره «داکا» دعوت شد

فیلم «رفتن» در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم داکا به روی پرده می‌رود.

فیلم «رفتن» در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم داکا به روی پرده می‌رود.

به گزارش هفت هنر، پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» در کشور بنگلادش از فیم «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشید محمودی برای حضور در بخش “مسابقه سینمای آسیا” دعوت به عمل آورد.

سال گذشته برادران محمودی با فیلم «چند متر مکعب عشق» جایزه بزرگ جشنواره داکا را دریافت کردند و این دومین حضور آنها در این رویداد سینمایی محسوب می‌شود.

پس از ارائه نشدن فیلم «رفتن» به دبیرخانه سی‌وپنجمین جشنواره فجر به دلیل مقررات جشنواره، فیلم برادران محمودی حضورهای بین‌المللی خود را از سر گرفته و در دو هفته آینده ابتدا در جشنواره «پونا» در هند و سپس در پانزدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم داکا حضور خواهد داشت

فیلم سینمایی «رفتن» که قصه‌ای انسانی از مهاجرت به اروپا را بیان می‌کند از سال ٢٠١۶ حضورهای بین‌المللی خود را آغاز کرده است و تاکنون جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم بوسان را برای نوید محمودی و جایزه بزرگ بازیگری جشنواره فیلم مراکش را برای فرشته حسینی به امغان آورده است.

در خلاصه این فیلم آمده است: «رفتن» قصه‌ی فرشته و نبی قصه‌ی عشقی که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می‌شود. قصه‌ی عشقی که از همه چیز غیر از معشوق  رنج می‌بیند. «رفتن« قصه درد است، درد خانه به دوشی درد مهاجرت.

نوید محمودی این فیلم را براساس فیلمنامه‌ای از جمشید محمودی ساخته است. «رفتن» در آسمان پرواز فیلم تولید شده است و پخش بین‌المللی فیلم بر عهده شرکت فرانسوی دریم لب به مدیریت نسرین میر شب است