فیلم‌هایی که در سال ۲۰۱۷ شکست خوردند
فیلم‌هایی که در سال ۲۰۱۷ شکست خوردند

سال ۲۰۱۷ میلادی با اکران فیلم‌هایی همراه بود که با وجود بودجه‌های سنگین و تبلیغات فراوان در گیشه شکست خوردند و علاقه‌مندان به سینما را ناامید کردند.

سال ۲۰۱۷ میلادی با اکران فیلم‌هایی همراه بود که با وجود بودجه‌های سنگین و تبلیغات فراوان در گیشه شکست خوردند و علاقه‌مندان به سینما را ناامید کردند.

به گزارش تیترهنر به نقل از انترتینمنت ویکلی، در زیر نگاهی خواهیم داشت به فیلم‌هایی که در سال ۲۰۱۷، بزرگ‌ترین شکست‌های تجاری را برای کمپانی‌های سازنده رقم زدند:

«شاه آرتور: افسانه شمشیر»

هزینه تولید: ۱۷۵ میلیون دلار- فروش جهانی: ۱۴۸ میلیون دلار

پروژه سینمایی پرهزینه «شاه آرتور: افسانه شمشیر» ساخته «گای ریچی» که با بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری ساخته شده بود در همان اولین هفته اکران جهان به فروشی بسیار پائین‌تر از حد انتظار ۱۴٫۷ میلیون دلاری دست یافت تا یک شکست بزرگ برای کمپانی برادران وارنر شکل گیرد.

این فیلم حماسی و فانتزی با بازی بازیگرانی چون «چارلی هونام» در نقش شاه آرتور، «جود ل»، «آسترید برژه-فریسبه»، «جایمن هانسو» و «اریک بانا» و همچنین نقش‌افرینی کوتاه «دیوید بکهام» در نهایت به فروش ۱۴۸٫۷ میلیون دلاری در گیشه جهانی دست یافت تا حتی هزینه تولید خود را نیز به دست نیاورده باشد.

«والرین: شهر هزار سیاره»

هزینه تولید: ۱۹۷ میلیون دلار- فروش جهانی: ۲۲۵ میلیون دلار

«والرین: شهر هزار سیاره» از شکوه بصری خاص فیلم‌های ساخته «لوک بسون» بهره‌مند است اما از منبع مبهم (یک کامیک بوک فرانسوی) و همچنین عدم تعامل و هماهنگی میان بازیگران اصلی رنج می‌برد. هزینه تولید این فیلم که ۱۹۷ میلیون دلار اعلام شده با پرهزینه‌ترین قسمت‌های مجموعه فیلم‌های هالیوودی «ترانسفورمرها» و «مردان ایکس» برابری می‌کند تا ساخته «لوک بسون» که اقتباسی از یک رمان مصور است، عنوان پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای فرانسه را به خود اختصاص دهد. مجموعه کتاب‌های مصور «والرین» اثر «پی‌یرکریستین» و «ژان کلود مزیره که در سال ۱۹۶۷ منتشر شد،‌ به ماجراهای سفر در زمان و مکان مامور «والرین» و همکارش «لورلین» می‌پردازد.

«مادر»

هزینه تولید: ۳۰ میلیون دلار- فروش جهانی: ۴۴٫۵ میلیون دلار

امسال بسیاری برای دیدن فیلم ترسناک «مادر» جدیدترین ساخته «دارن آرنوفسکی» کنجکاو بودند. فیلمی که در نهایت با بازخوردهای متفاوتی رو به رو شد و عده‌ای آن را دوست داشتند و عده‌ای دیگر انتقادات فراوانی به آن وارد کردند. «مادر» که در جشنواره فیلم ونیز و سپس تورنتو رونمایی شد در سینماهای آمریکا نمره کم‌سابقه (F) از سوی مخاطبان سینمایی دریافت کرده که به معنای یک شکست کامل برای این فیلم محسوب می‌شود.

این فیلم با بازی «جنیفر لاورنس» و «خاویر باردم» دو بازیگر برنده اسکار روایتگر داستان زوج جوانی است که زندگی آنها تحت تاثیر ورود یک میهمان ناخوانده دگرگون می‌شود. بسیاری از مخاطبان این درام ترسناک و روانشناختی پس از تماشای آن به نوعی دچار سردرگمی شده‌اند و داستان فیلم را به خوبی متوجه نشده‌اند و واکنش‌های منفی به فیلم‌ داشتند و برخی دیگر آن را یک شاهکار معرفی کردند. در نهایت این فیلم تنها توانست هزینه‌های تولید خود را گیشه سینما کسب کند.

«تا شب زنده بمان»

هزینه تولید: ۹۰ میلیون دلار- فروش جهانی: ۲۲٫۷ میلیون دلار

«بن افلک» امسال فیلم «تا شب زنده بمان» بر اساس رمانی به همین نام نوشته «دنیس لهان» به سینما آورد و علاوه بر کارگردانی و بازیگری در این فیلم یکی از تهیه‌کنندگان آن نیز بود اما این فیلم در نهایت یک شکست بزرگ تجاری را رقم زد و نزد مخاطبین نیز با نقدهای عمدتا منفی بازخورد داشت. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به «ال فانینگ»، «برندن گلیسون»، «کریس مسینا» و «سینا میلر» اشاره کرد.

«روز میهن‌پرستان»

هزینه تولید: ۴۵ میلیون دلار- فروش جهانی: ۵۰٫۵ میلیون دلار

«روز میهن‌پرستان» به عنوان یکی از فیلم‌هایی که «مارک والبرگ» را به پرهزینه‌ترین بازیگران سال ۲۰۱۷ تبدیل کرد، بر اساس داستان واقعی از بمب‌گذاری در دوی ماراتون بوستون ساخته شد و به عقیده منتقدین خیلی زود پس از این ماجرای تروریستی در سال ۲۰۱۳ به سینما آمد و در نهایت نتوانست هیچ سودی را نصیب کمپانی سازنده کند.

«آدم برفی»

هزینه تولید: ۳۵ میلیون دلار- فروش جهانی: ۴۳ میلیون دلار

«آدم برفی» فیلمی به کارگردانی «توماس آلفردسون» با بازی «مایکل فاسبندر» فیلمی ترسناک و جنایی بود که مورد اقبال کمی قرار گرفت. منتقدین سینمایی این فیلم را کلیشه‌ای و نه چندان درگیرکننده معرفی کردند.

از دیگر شکست‌های بزرگ تجاری سینما در سال ۲۰۱۷ می توان به این موارد اشاره کرد:

«آتش آزاد»- هزینه تولید: ۷ میلیون دلار، فروش جهانی: ۳٫۸ میلیون دلار

«نبرد دو جنس»- هزینه تولید: ۲۵ میلیون دلار، فروش جهانی: ۱۷٫۸ میلیون دلار

«دیترویت»- هزینه تولید: ۳۴ میلیون دلار، فروش جهانی: ۲۱٫۵ میلیون دلار

«بلیدرانر»- هزینه تولید: ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلیون دلار، فروش جهانی: ۲۵۸ میلیون دلار

«تنها شجاعان»- هزینه تولید: ۳۸ میلیون دلار، فروش جهانی: ۲۳ میلیون دلار

«لوگان خوش‌شانس»- هزینه تولید: ۲۹ میلیون دلار، فروش جهانی: ۴۶٫۷ میلیون دلار

«قوی‌تر»- هزینه تولید: ۳۰ میلیون دلار، فروش جهانی: ۶٫۱ میلیون دلار