فیلم‌هایی از جرج کلونی، جولیا رابرتز و خسرو شکیبایی در آخر هفته تلویزیون
فیلم‌هایی از جرج کلونی، جولیا رابرتز و خسرو شکیبایی در آخر هفته تلویزیون

این پنجشنبه و جمعه، برخلاف هفته گذشته، سهم آثار خارجی به ویژه هالیوودی از سبد فیلم‌های سینمایی سیما، بیشتر از تولیدات داخلی است. به گزارش تیترهنر، شبکه‌های گوناگون سیما، در تعطیلات آخر این هفته، ۲۲ فیلم ایرانی و خارجی را پخش خواهند کرد که آثار هالیوودی در این میان حضوری پر رنگ دارند. فیلم‌های سینمایی […]

این پنجشنبه و جمعه، برخلاف هفته گذشته، سهم آثار خارجی به ویژه هالیوودی از سبد فیلم‌های سینمایی سیما، بیشتر از تولیدات داخلی است.

به گزارش تیترهنر، شبکه‌های گوناگون سیما، در تعطیلات آخر این هفته، ۲۲ فیلم ایرانی و خارجی را پخش خواهند کرد که آثار هالیوودی در این میان حضوری پر رنگ دارند.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «غول پول»، «سگ را بجنبان»، «میروش»، «دست‌های خالی»، «کوتاه کردن موهای آدام»، «درد زیبا»، «نشانه»، «دا، آنا، مادر»، «پیامد»، «موج»، «آخرین فرصت»، «ترنج»، «دبلیو»، «قلب خورشید»، «تراکتور خاکستری کوچولو»، «قلعه»، «آسیاب مادری»، «شاعر قله‌های مه‌آلود»، «جکی چان»، «ریو۱»، «تاجر دوره‌گرد» و «شب»، پنج‌شنبه و جمعه ۱۰ و ۱۱ آبان از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

جورج کلونی، جولیا رابرتز، رابرت دنیرو، داستین هافمن، آرنولد شوارتزنگر، جاش بلورین، کوین اسپیسی و … از جمله بازیگران سرشناس هالیوودی هستند که تعطیلات آخر این هفته به تلویزیون ایران می‌آیند. عزت‌الله انتظامی، خسرو شکیبایی، امین حیایی خسرو شکیبایی، مریلا زارعی و … هم از بازیگران شناخته شده ایرانی هستند که مهمان خانه‌های مخاطبان سیما می‌شوند.

جدا از فهرست بالا، شبکه نمایش هم مثل هر روز هفته، پنجشنبه و جمعه شاهد پخش چند فیلم سینمایی خواهد بود؛ «شبح کژدم»، «تو می‌مانی»، «بیگانه تنها»، «بابابزرگ مامور مخفی»، «شرور»، «لنگرگاه» و «دشمن پشت دروازه‌ها»، آثاری هستند که پنج شنبه ۱۰ آبان، ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌روند. فیلم‌های «جویندگان گنج»، «ملکه»، «جنگل بان جوان»، «گورو»، «لحظات به یاد ماندنی»، «آشیانه مهر» و «محافظ» هم جمعه ۱۱ آبان، ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

شبکه یک 

– فیلم سینمایی «غول پول» به کارگردانی جودی فاستر، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جورج کلونی، جولیا رابرتز و جک اوکانل خواهیم دید: «لی گیتز یک مجری تلویزیونی مشهور است و هر هفته برنامه‌ای زنده به‌نام غول پول روی آنتن می‌برد. او در این برنامه سهام‌های در حال صعود را به جوانان معرفی می‌کند تا از طریق اینترنت روی آن سرمایه‌گذاری کنند. یک شب در حین اجرای برنامه زنده جوانی به‌ نام کارل بودول به بهانه آوردن غذا وارد استودیو می‌شود و روی او اسلحه می‌کشد! کارگردان برنامه که زنی به نام پتی فن است ابتدا برنامه را قطع می‌کند ولی کارل او را مجبور می‌کند تا برنامه را دوباره روی آنتن بازگرداند و …»

– فیلم سینمایی «سگ را بجنبان» به کارگردانی بری لوینسون، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی رابرت دنیرو و داستین هافمن آمده است: «۱۱ روز مانده به انتخابات آمریکا که یک دختر ۱۷ سال از گروه پیشاهنگانی که از کاخ سفید دیدن کرده‌اند مدعی می‌شود توسط شخص رییس‌جمهور در دفترش مورد تعرض قرار گرفته است. همه رسانه این خبر را پخش کرده و مردم خواستار پاسخی روشن به این رسوایی اخلاقی هستند. مشاوران رییس جمهور برای نجات او از این بحران نقشه می‌کشند تا با به راه انداختن جنگی در آلبانی افکار عمومی را درگیر قضیه دیگری نمایند تا …»

شبکه دو 

– فیلم سینمایی «میروش» به کارگردانی ماریوس هالست، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «میروش نوجوانی باهوش و پرجنب و جوش است که به همراه مادر و برادربزرگش در یکی از شهرهای کوزوو زندگی می‌کنند. آنها زندگی سختی دارند و میروش نیز ناچار است برای امرار معاش خانواده کار کند. پدر خانواده سال‌ها پیش، پس از جدایی از همسرش، خانواده خود را ترک کرده و اکنون به همراه شرکایش رستوران کوچکی را در نروژ اداره می‌کند. میروش تصور می‌کند پدر وی با سفر به خارج از کشور زندگی مناسبی را برای خود فراهم کرده است و امیدوار است بتواند روزی برای دیدار وی و یا زندگی با او به نروژ برود. اما …»

– فیلم سینمایی «دست‌های خالی» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

فیلم درباره حوریه است که سال هاست از اسارت پدرش، امیرحسین، به دست عراقی ها می‌گذرد، نسبت به خروج‌های بی موقع مادرش مریم از منزل مشکوک است و این شک با تلفن‌های ناشناسی که به او می‌شود و در آنها از تصمیم مریم برای ارتباط با یک مرد دیگر صحبت می‌شود، افزایش می یابد. اما طولی نمی‌کشد حوریه متوجه می‌شود مادرش در این مدت به عیادت پدرش که به‌تازگی آزاد شده و در بیمارستان به سر می‌برد، می‌رفته است. امیرحسین که مبتلا به موج‌گرفتگی است به خانه بازمی‌گردد ولی …

خسرو شکیبایی، مریلا زارعی، فاطمه گودرزی و اصغر نقی‌زاده در فیلم سینمایی «دست های خالی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «کوتاه کردن موهای آدام» به کارگردانی مایکل پیچیوتینو، جمعه  ۱۱ آبان ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم با بازی کریس ایگمن، لوییس فلچر و رابرات پین در مورد آدام، پسر نوجوانی است که بعد از فوت مادر و خواهرش تصمیم گرفته موهایش را کوتاه نکند. او رفتار ناهنجاری دارد و در مدرسه پرخاشگری می‌کند و مدیر مدرسه معتقد است باید پیش مشاور برود. مدرسه، آدام را به مرکز مشاوره‌ای معرفی می‌کند و آدام باید هفته‌ای یک بار نزد مشاور برود و گرنه مجبور است برای سال تحصیلی جدید مدرسه‌اش را تغییر دهد. مادر بزرگ آدام حسابی به فکر نوه‌اش است پدر آدام بعد از حادثه تصادف از زندگی دلسرد شده و …

– فیلم سینمایی «درد زیبا» به کارگردانی تونکو مونا ریزا، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی هَریس حَذیک و ایذی ریف خواهیم دید: «آلینا و رزلان زن و شوهری خوشبخت هستند که همراه پسرشان دانیال زندگی می‌کنند. آنها زندگی آرامی دارند تا آنکه آلینا به رفتارهای عجیب پسر کوچکش دقت کرده و پس از مراجعه به متخصص متوجه می‌شود که پسرش مبتلا به اوتیسم است. آلینا با مراجعه به متخصصان مختلف، برای بهبود پسرش تلاش می‌کند، اما رزلان که نمی‌تواند با این مسئله کنار بیاید شروع به پرخاش با آلینا و دانیال می‌کند که …»

– فیلم تلویزیونی «نشانه» به کارگردانی فرزاد زمانی، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم، داستان گروهی را به تصویر می‌کشد که با تفکر غارت میراث فرهنگی و پیدا کردن دفینه‌ای، وارد غاری در کوهستان‌های زاگرس می‌شوند و به خاطر رانشی بودن منطقه و ریزش غار، مسیر بازگشتشان مسدود می‌شود. آنها تلاش زیادی جهت یافتن راه نجات می‌کنند اما …

اردلان شجاع کاوه، عمار تفتی، مهران هادی، اردوان محمودیان و مائده رفیعی در این فیلم بازی کرده‌اند.

شبکه سه

– فیلم تلویزیونی «دا، آنا، مادر» به کارگردانی فرشاد صالحی، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم، روایت‌گر استقامت مادران جانبازان دفاع مقدس و مروج فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی است.

آزیتا ترکاشوند، احمد رضا رافعی، اردوان محمودیان و علی اسماعیلی از بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «پیامد» به کارگردانی ایلیوت لاستر، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آرنولد شوارتزنگر، اسکات مک ناییری، مگی گریس و مارتین دونوان آمده است: «رومن پیرمردی است که قرار است دختر باردار و همسرش از سفر بازگردند و او در تدارک مهمانی برای بازگشت آنهاست. اما ناگهان خبر سقوط هواپیمایی که حامل عزیزانش است در اخبار منتشر می‌شود. مسبب این اتفاق هم یکی از کارکنان در برج مراقبت است. رومن علی‌رغم تلاش‌های دولت برای آرام کردن بازماندگان و داغدیدگان تصمیم می‌گیرد تا از مسبب جریان انتقام بگیرد و …»

– فیلم سینمایی «موج» به کارگردانی روآر اُتاگ، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۴:۱۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کریستوفر جونر، توماس بولارسن و آنی دال تورپ آمده است: «یک زمین شناس نروژی متوجه حرکت عظیم لایه‌های درون زمین در کنار یک دریاچه بزرگ می‌شود که این پدیده قادر است موج‌هایی را به وجود آورد و شهر کنار دریاچه را کاملا نابود کند. پیش‌بینی‌های او درست از آب درمی‌آید و کوه به درون دریاچه رانش می‌کند و یک سونامی بزرگ را به وجود می آورد. زمین شناس برای نجات زن و فرزندش که در هتلی در شهر گیر افتاده‌اند به آنجا رفته و …»

– فیلم سینمایی «آخرین فرصت» به کارگردانی جین باتیسته آندریا، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۹:۲۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی جرمی رنیر، آدری فلوروت، ملوسین ماینس و بولی لانرز درباره گابریل، پلیس بیکار شده‌ای است که همسرش را از دست داده و با دختر نوجوانش زندگی می‌کند. او توان مالی چندانی برای هزینه‌های زندگیش ندارد و کلی بدهی دارد. گابریل برای حمل محموله‌ای وارد باند خلافکاران می‌شود و پس از انجام آن تصمیم می‌گیرد از این کار کنار بکشد که …

شبکه چهار

– فیلم سینمایی «ترنج» به کارگردانی مجتبی راعی، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

این فیلم بر گرفته از «تولد یک پروانه»، از ساخته‌های قبلی آقای راعی، زندگی هنرمندی نقاش (مینیاتوریست آذری) را به تصویر می‌کشد که پزشکان او را از بیماری‌اش مطلع کرده‌اند. وی خود را در شرف مرگ می‌بیند اما در مواجهه با اهل معرفت و سفارش تابلویی درباره ظهر عاشورا به زاویه دید جدیدی از زندگی می‌رسد و با کشیدن تابلو، حیات جدیدی را تجربه می‌کند.

محمدرضا ناجی، حسین محجوب، محمود پاک‌نیت و محمدرضا داودنژاد در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «دبلیو» به کارگردانی الیور استون، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

این فیلم با بازی جاش بلورین و اسکات گلن داستان زندگی جورج دبلیو بوش رییس جمهور کشور آمریکا، ماجراهایی پر فراز و نشیب زندگی او را در سال ۱۹۶۷، رفتارهای عجیب او در دوران دانشگاه، خدمت در ارتش، دوران فرمانداری او و تجارت نفت در خانواده او و در نهایت شرکت او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۰ و دوران ۴ سال اول ریاست جمهوری او را روایت می‌کند.

شبکه پنج 

– انیمیشن سینمایی «قلب خورشید» به کارگردانی احمد علمدار، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

این انیمیشن درباره پهلوان پیرمراد سیستان است که پهلوان اول شهر بوده و دوال پهلوانی سی سال نزد او بوده است. او قصد می‌کند که یک جانشین از بین جوانان شهر برگزیند. در مسابقه‌ای که برپا می شود، ۷ نفر انتخاب می‌شوند. پیرمراد می‌گوید که هر کس یاقوت درشتی که وسط دوال پهلوانی است را به سیستان برگرداند پهلوان اول است و می‌گوید که یاقوت دست یکی از دوستانش مهریار است. ۷ جوان حرکت می‌کنند و بعد از طی طریق بسیار و درگیری‌های فراوانی که در مسیر حرکتشان است هر بار یکی از آنها به راه سرنوشت خویش می‌رود در نهایت اصلان و بهرام به قلعه‌ای که یاقوت آنجاست می‌رسند. بهرام ابتدا یاقوت را می‌بیند …

– فیلم سینمایی «تراکتور خاکستری کوچولو» به کارگردانی پیدر همدال ناس، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.

فیلم با بازی الیاس سولود سیمونسن، استین وینگ و جیپ بک لارسن در مورد پسر بچه‌ای است که به‌تازگی به خانه روستایی جدیدی نقل مکان کرده‌اند. او از جای جدید ناراضی است تا اینکه با عده‌ای آشنا و بعد با تراکتوری که سخنگوست دوست می‌شود و …

– فیلم سینمایی «قلعه» به کارگردانی دانگ هاک وانگ، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی بانگ هان لی، یون ساک کیم و های ایل پارک خواهیم دید: «سال ۱۶۳۶ سلسله چینگ به کشور چوسان حمله می‌کند. کشور چوسان از نظر نظامی ضعیف است چون همواره در ساخت باروت متکی به کشورهای دیگر بوده است. امپراطوری چوسان و اطرافیانش در قلعه‌ای مستحکم پنهان می‌شوند و ارتباطشان با بیرون از قلعه به کلی قطع می‌شود. در بین افراد و مقامات کشور چوسان دو دستگی ایجاد شده است. افرادی که همیشه به دنبال منافع خودشان و ارتباط با بیگانگان و کشورهای خارجی بوده‌اند به دنبال مذاکره هستند. گروهی دیگر که سال‌ها به دنبال گسترش کارگاه اسلحه سازی بوده‌اند می خواهند با متمرکز کردن نیروهای مسلح و بهترین استفاده از اسلحه‌ها و باروت موجود در مقابل دشمن ایستادگی کنند و …»

شبکه شما

– فیلم تلویزیونی «آسیاب مادری» به کارگردانی علی امانی، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره مردی به نام عزت است که قصد دارد شغل موروثی خانواده‌اش را به شکل کیفی حفظ کند. در این مسیر کسانی سر راه او قرار می‌گیرند. روزی در غیاب عزت فردی به نام هاشم در دستگاه آسیاب او ماده تلخ می‌ریزد و زندگی را بر عزت تیره و تار می‌کند و …

محمود شهریارپناه، سجاد منصوری، حمید غیاث، فرزانه ابوالهادی، صمد قربان‌نژاد و مسعود فوقانی در فیلم تلویزیونی «آسیاب مادری» هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «شاعر قله‌های مه‌آلود» به کارگردانی شهرام باباپور، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «۲۰۰ سال قبل، ابتدای دوران قاجار زمانی است که عوامل شاه در کسوت والی و خان بر روستاهای ایلام حکومت می‌کردند. در ایل ارکوازی مردی به نام غلامرضا زندگی می‌کرد که پسر حسن بک ارکوازی و شاعری بود که در نجف اشرف دوران تحصیلات دینی خود را گذرانده بود و سعی در اشاعۀ صلح و دوستی در منطقه داشت. عوامل حسن خان برای گرفتن باج و خراج به ایل ارکوازی می‌آیند و غلامرضا، دست خط خان را برای بزرگ طایفه ایل که ملک منصور نام دارد می‌برد. اما ملک منصور که برای زعامت ایل کینه‌های قدیمی در سر دارد، کمکی نمی‌کند. در این هنگام …»

جلیل بشتام، سیروس بری، جواد محمدی نژاد، منوچهر امینیان و فریبا صادقیان در فیلم تلویزیونی «شاعر قله های مه آلود» بازی کرده‌اند.

شبکه کودک

– انیمیشن سینمایی «جکی چان» به کارگردانی فیل وینستون و فرانک اسکالیاس، پنج شنبه ۱۰ آبان ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «جکی چان پسر یک باستان‌شناس و دانشجوی رشتۀ باستان‌شناسی است. او در یکی از کاوش‌های باستان‌شناسی، طلسمی را پیدا می‌کند که چندین گروه جنایتکار جهانی مدت‌ها در پی آن بوده‌اند. بنابراین او تصمیم می‌گیرد هرطور هست از طلسم محافظت کند…»

– انیمیشن سینمایی «ریو۱» به کارگردانی کارلوس سالدانها، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «بلو، یک طوطی دم بلند کمیاب از جنگل‌های آمریکای جنوبی است، اما درست قبل از اینکه پرواز را بیاموزد به دام می‌افتد و به کشور امریکا فرستاده می‌شود. او در بین راه بر حسب اتفاق از ماشین به بیرون پرت شده و با دختر کوچکی به نام «لیندا» آشنا می‌شود. آنها سال‌ها باهم بزرگ می‌شوند تا اینکه یک روز دکتر پرنده شناسی از برزیل به دیدن آنها می‌آید…»

شبکه افق

– فیلم سینمایی «تاجر دوره‌گرد» به کارگردانی جورج هیکن لووپر، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی کوین اسپیسی و بری پیپر خواهیم دید: «جک یک لابیست معروف در کنگره آمریکاست. او با گرفتن پول از افرادی که در بعضی قوانین ذینفع هستند، و پرداختن مقداری از آن به اعضای کنگره، موجبات تصویب یا عدم تصویب بعضی لوایح قانونی را فراهم می‌کند. او کسی است که نامزدهای انتخاباتی با پرداخت رشوه به وی، منافع خود را تأمین می‌کنند. جک با پول‌هایی که به دست آورده دست به معاملات کلان می زند و در چنبره ای از خلاف‌کاری و درآمدهای نادرست گرفتار می‌آید. سرانجام او و همدستش …»

– فیلم سینمایی «شب» به کارگردانی رسول صدرعاملی، جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «گروهبانی برای تحویل دادن مجرمی سابقه‌دار به زندان یکی از شهرستان‌ها، مجبور می‌شود که به همراه مجرم و دستبند، شبی را در مشهد بگذراند که …»

عزت‌الله انتظامی، خسرو شکیبایی و امین حیایی در فیلم سینمایی «شب» ایفای نقش کرده‌اند.