فیلم‌هایی که احتمالا به اکران دوم نوروزی می‌رسند
فیلم‌هایی که احتمالا به اکران دوم نوروزی می‌رسند

تعدادی از سینماداران و پخش‌کنندگان فیلم‌های سینمایی در تلاش هستند فیلم‌های خود را در اکران دوم نوروز به نمایش درآورند.

 تعدادی از سینماداران و پخش‌کنندگان فیلم‌های سینمایی در تلاش هستند فیلم‌های خود را در اکران دوم نوروز به نمایش درآورند.

به گزارش هفت هنر، سال ٩۶ برای سینما در حالی شروع شد که با اکران فیلم‌ها در ژانرهای مختلف چرخ سینما چرخید و در این مدت حدود ٢٣‌میلیارد تومان به دست آمد. فیلم‌هایی مانند «آباجان»، «گشت ٢»، «ماجرای نیمروز»، «خوب بد جلف»، «یک روز به‌خصوص» و «سه بیگانه» که در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمدند و تعدادی از آنها از نیمه اسفندماه روی پرده سینماها رفتند، موفق شدند تا پایان تعطیلات نوروز در کل به فروشی معادل ٢٢‌میلیاردو ٨٢٠‌میلیون تومان برسند که این در مقایسه با سال گذشته و با افزایش نرخ بلیت سینماها افزایش ۴٠درصدی را نشان می‌دهد.
حالا در آستانه فرارسیدن اردیبهشت و در حالی که شورای صنفی پروانه نمایش در حال انتخاب فیلم‌های اکران دوم نوروزی است، گمانه‌زنی‌‌هایی در این زمینه صورت گرفته و قرار است از میان فیلم‌هایی که در سال گذشته یا حتی قبل‌تر از آن تولید شده‌اند فیلم‌هایی مانند «نقطه کور»، «برادرم خسرو»، «تیک‌آف»، «نهنگ عنبر سلکشن رویا» و «دریاچه ماهی» که به نظر می‌رسد حضور پررنگ‌تری دارند روی پرده سینماها فرستاده شوند.
نقطه کور
«نقطه کور» ساخته مهدی گلستانه قصه خسرو است که ۲۳ روز را بر پهنه دریا و دور از خانواده‌اش گذرانده است. او با دنیایی از ابهامات فکری که تمام مدت همراه او بوده وارد خانه‌اش در تهران می‌شود اما تمامی ذهنیت‌هایش عینیت یافته و قادر به مقابله با مسائل پیش‌آمده نیست.
در این فیلم محمدرضا فروتن، هانیه توسلی، محسن کیایی، شقایق فراهانی، خاطره اسدی، نیکی مظفری، مریم بوبانی، علیرضا زمانی‌نسب و ادیب قربانی به ایفای نقش پرداخته‌اند.
برادرم خسرو
فیلمی است از احسان بیگلری که فیلم‌نامه آن را به همراه پریسا هاشم‌پور نوشته است. فیلم در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و با استقبال خوبی مواجه شد، اما برای اکران آن زمان‌های مختلفی اعلام شد که هیچ‌یک به ثمر نرسید و حالا اعلام شده این فیلم برای اکران دوم نوروز مدنظر قرار گرفته شده است. «برادرم خسرو» روایت خسرو است که به اختلال دوقطبی مبتلاست و بنا بر شرایطی مجبور شده مدتی در منزل برادرش ناصر که یک دندان‌پزشک است زندگی کند اما در این میان اتفاقاتی رخ می‌دهد که زندگی خسرو را دستخوش تغییرات می‌کند. در این فیلم شهاب حسینی، ناصر هاشمی، هنگامه قاضیانی و بیتا فرهی به ایفای نقش پرداخته‌اند.
تیک‌آف
ساخته احسان عبدی‌پور که در سال ٩۴ تولید شد و سال ٩۵ مجوز اکران گرفت، درباره فائز، مسیح، آتنا و حمزه است که روزهای کسالت‌بار و خموده حوالی ٣٠سالگی‌شان را پشت سر می‌گذارند. ورود شیرزاد که پنج سال است زندگی‌اش را روی دریا و درون کشتی می‌گذراند، همراه با یک کشتی فرانسوی، اتفاقی و ناخواسته، ریتم زندگی‌شان را عوض می‌کند.
در «تیک‌آف» مصطفی زمانی، پگاه آهنگرانی، رضا یزدانی، سوگل قلاتیان و حمزه مقدم به هنرنمایی پرداخته‌اند.
نهنگ عنبر سلکشن رویا
«نهنگ عنبر، سلکشن رویا» ساخته سامان مقدم دنباله فیلم «نهنگ عنبر» ساخته خود اوست. رضا عطاران، مهناز افشار، ویشکا آسایش، حسام نواب‌صفوی، رضا ناجی، امیرحسین آرمان، سیروس گرجستانی و علی قربان‌زاده بازیگران «نهنگ عنبر ٢؛ سلکشن رویا» هستند و شهلا ریاحی، کتایون امیرابراهیمی، محسن قاضی‌مرادی، اسدالله یکتا و احمدرضا اسعدی به‌عنوان بازیگر میهمان در فیلم حضور دارند.
دریاچه ماهی
اولین ساخته مریم دوستی است که تهیه‌کنندگی آن را سعید سعدی برعهده دارد. «دریاچه ماهی» به قلم مصطفی رستگاری با مضمون دفاع مقدس روایتی از شهدای هنوز برجای‌مانده کانال ماهی دارد. این فیلم نگاهی به وقایع پس از جنگ دارد و داستان چند خانواده را روایت می‌کند که در نقطه مشترکی به یکدیگر می‌رسند و در این میان عشق گمشده‌ای پیدا می‌شود. در واقع این فیلم تجلیلی از شهدای جاویدالاثر خواهد بود.
نادر فلاح، ستاره اسکندری، لاله اسکندری، حسن نجاریان، رهام تدریسی، حدیثه تهرانی، مجتبی پیرزاده، صحرا اسداللهی، حسین باشه‌آهنگر، ابراهیم برزیده، علی نجاریان، کاوه احمدی، مهدی الیاسی، گلشید بحرایی، سعید بیات، علی فرهادی، با هنرمندی: علی دهکردی و با حضور افتخاری: افشین هاشمی گروه بازیگران فیلم سینمایی دریاچه ماهی را تشکیل داده‌اند. سعدی در نظر دارد با نزدیک‌شدن به سوم خرداد این فیلم در اکران دوم نوروز قرار گیرد.