«فهرست مقدس» در آی‌فیلم، «لیموترش» در هیسپان
«فهرست مقدس» در آی‌فیلم، «لیموترش» در هیسپان

برنامه «سینما آی‌فیلم» که هر هفته چهارشنبه‌ها به رویدادهای تازه سینمایی کشور و معرفی فیلم‌ها و انیمیشن‌های در حال اکران می‌پردازد، این هفته به سراغ «فهرست مقدس» رفته است.

برنامه «سینما آی‌فیلم» که هر هفته چهارشنبه‌ها به رویدادهای تازه سینمایی کشور و معرفی فیلم‌ها و انیمیشن‌های در حال اکران می‌پردازد،  این هفته به سراغ «فهرست مقدس» رفته است.

به گزارش تیترهنر به نقل از روابط‌عمومی شبکه آی‌فیلم، «سینما آی‌فیلم» این هفته انیمیشن سینمایی «فهرست مقدس» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمدامین همدانی را معرفی می‌کند و ضمن نمایش صحنه‌هایی از این فیلم با عوامل آن گفت‌وگو می‌کند.

این فیلم سینمایی که در سال ۱۳۹۴ به مدت ۱۰۸ دقیقه تولید شده است، از ۱۵ آذرماه سال جاری در سینماهای ایران اکران شده است.

مریم شیرزاد مدیریت دوبلاژ این فیلم سینمایی را برعهده داشته است و چنگیز جلیلوند، خسرو خسروشاهی، بهرام زند، نصرالله مدقالچی و اکبر منانی دوبلورهای آن بوده‌اند.

برنامه «سینما آی‌فیلم» به تهیه‌کنندگی وحیدرونقی و محمدتنکابنی، ازکانال‌های سه‌گانه این شبکه و با زبان اصلی فارسی با اجرای اسماعیل باستانی، چهارشنبه‌ها ساعت ساعت ۲۲:۳۰ پخش و تکرار آن ساعت ۰۶:۳۰ روز پنجشنبه از آنتن کانال فارسی آی فیلم نمایش داده می شود.

جواد رضویان با «لیموترش» میهمان هیسپان

سینمایی «لیموترش» با بازیگران طناز خود، جواد رضویان و ارژنگ امیرفضلی به هیسپان تی وی می آیند تا مخاطبان اسپانیایی زبان خود را با سینمای طنز ایرانی بیشتر آشنا کنند.

فیلم سینمایی «لیمو ترش» به کارگردانی و بازیگری جواد رضویان مطابق شنبه های هیسپان تی وی که فیلمی سینمایی برای مخاطبان اسپانیایی زبان خود پخش می کند، میهمان این شبکه پرمخاطب شده است.

در خلاصه این فیلم طنز آمده است: بهروز که لیسانس پرستاری دارد و با مادر و خواهرش زندگی می کند، از کار اخراج شده و به کمک شوهر خواهرش سیاوش به دنبال کار می گردد که درنهایت به عنوان پرستار پیرمردی به نام مظفر مشغول به کار می شود. سیاوش که وضع مالی خوبی ندارد، برای مظفر کیسه دوخته و تصمیم می گیرد عمه اش را که بیوه است، برای ازدواج به مظفر معرفی کند. ولی مظفر با دیدن مادر بهروز از او خوشش می آید و از او خواستگاری می کند….

فیلم سینمایی «لیمو ترش» به کارگردانی جواد رضویان، محصول سال ۱۳۸۹ است که ارژنگ امیر فضلی، هوشنگ حریرچیان، مارال فرجاد، احمد پورمخبر و جواد رضویان در آن به ایفای نقش می پردازند.

سینمایی طنز «لیمو ترش» شنبه ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران به روی آنتن هیسپان تی وی می رود و فردای همان روز ساعت ۱۳:۳۰ بازپخش می شود.