فصل جدید خندوانه؛ کلیشه‌ای و فاقد جذابیت
فصل جدید خندوانه؛ کلیشه‌ای و فاقد جذابیت

فصل جدید «خندوانه» از چهارشنبه به روی آنتن رفته ولی نتوانسته باعث شگفتی مخاطبانش شود و همان روال کلیشه‌ای و تکراری فصل‌های پیشین را در پیش گرفته است.

فصل جدید «خندوانه» از چهارشنبه به روی آنتن رفته ولی نتوانسته باعث شگفتی مخاطبانش شود و همان روال کلیشه‌ای و تکراری فصل‌های پیشین را در پیش گرفته است.

به گزارش تیترهنر، مثل اینکه رامبد جوان مثل گذشته چندان برای خندوانه به آب و آتش نمی‌زند. او حتی زحمت عوض کردن دکور و لوکیشن را به خود نداده و با کوچکترین زحمتی به استقبال فصل تازه خندوانه رفته است.

در تازه‌ترین فصل خندوانه ایده جدید و جالب چشمگیری مشاهده نمی‌شد. انگار این فصل چیز تازه‌ای برای ارائه ندارد و اگر کسی در جریان اخبار صداوسیما نباشد فکر می‌کند فصل جدید بخشی از همان فصل‌های قبلی است.

جناب خان بدون تغییری در نوع ورودش به برنامه هیچ تغییری با گذشته ندارد. وسط صحبت‌‌ها می‌آید، چند تا تیکه می‌اندازد و در آخر یک آواز محلی می‌خواند. حتی این شیرین‌کاری‌های جناب خان هم دیگر جذابیت قبل را ندارد. آواز خواندن و تیکه انداختن‌هایش برای همه‌مان تکراری است و انگار از قبل می‌دانیم که او این کارها را خواهد کرد.

قسمت فاجعه‌بارتر به برنامه جمعه برمی‌گردد. رامبد جوان با دعوت از شرکت کنندگان مسابقه استندآپ کمدی یک مسابقه بی روح و لوس را برگزار کرد. عوامل طراحی مسابقه حتی زحمت طراحی یک بازی جدید و جذاب را به خود نداده بودند و با طراحی یک بازی که فقط تکرار در آن حرف اول را می‌زد سعی کرده بودند زمان برنامه را پر کنند. حتی در بخش‌هایی حوصله رامبد جوان از شوخی شرکت کنندگان سر می‌رفت و با بی‌حوصلگی می‌خواست برنامه ادامه پیدا کند.

برنامه قاچ هم هیچ چیز تازه‌ای نداشت. یک گفت‌وگوی معمولی با حضور جناب خان و شوخی‌های لوس و بی‌نمک کمدین‌ها هیچ عنصر جذابی برای خندوانه به شمار نمی‌رود. تنها شانسی که خندوانه در این روزها آورده این است که صداوسیما هیچ برنامه جذاب دیگری ندارد تا با خندوانه رقابت کند و شاید بسیاری از مردم از روی ناچاری و نداشتن گزینه دیگری پای برنامه بنشینند.

اگر جوان بخواهد با همین روند برنامه‌سازی کند قطعا مرگ خندوانه از راه خواهد رسید. در فصل‌های نخستین خندوانه زمانی که به لوکیشن برنامه در خیابان ارتش رفتم شاهد تلاش و فعالیت‌های عوامل برای هماهنگی مهمانان و دقت در انجام خوب برنامه بودم. به نظر می‌رسد در فصل جدید آن تلاش و پشتکار قدیم جایش را به سهل گیری و راحتی داده است. موردی که آفت هر کاری است و شاید به جان خندوانه بیفتد و ریشه‌های را بخورد.