رئیس سازمان سینمایی ایران گفت: با استقبال مردم ایران از سینما و تولیدات داخلی، فروش گیشه‌های ما اکنون هفت برابر شده است.

رئیس سازمان سینمایی ایران گفت: با استقبال مردم ایران از سینما و تولیدات داخلی، فروش گیشه‌های ما اکنون هفت برابر شده است.

به گزارش هفت هنر، حجت‌الله ایوبی در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی در یزد با بیان اینکه ما مردمانی هستیم که یک دنیا سخن برای گفتن داریم و هزار دیوان بر زبانمان جاری است، اظهار داشت: شاید ما تنها مردمی باشیم که به زبان شعر سخن می‌گوییم و به زیارت قبور شعرای خود می‌رویم.وی با ابراز خرسندی از اینکه به یزد سفر کرده است، افزود: ما در دنیا همواره به یزد بالیده‌ایم و فخر آن را به دنیا فروخته‌ایم و امروز به دعوت هنرمندان یزدی به این دیار سفر کرده‌ایم.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به بالندگی هنر سینما در ایران بیان کرد: دنیا متحیر است از اینکه می‌بیند هنر سینما از غرب به ایران آمد اما ایرانی‌ها این هنر را گرفتند و آن را در فرهنگ و هنر خود هضم کردند و با فرهنگ غنی خود آن را زیباتر به دنیا عرضه کردند.ایوبی ادامه داد: سال گذشته هنرمندان ما ۳۷۰ جایزه جهانی در عرصه سینما کسب کردند و این یعنی اینکه در دنیای شلوغ و پرهیاهوی امروز هنرمندان ایرانی توانستند، ۳۷۰ بار نام ایران را با استفاده از فرهنگ، هنر و سینما در جهان ببرند.

وی با بیان اینکه سینمای ما از سینمایی غنی، ساده، کم‌هزینه، پرپیام و اثرگذار است، عنوان کرد: در کشور ما سالی ۱۰۰ فیلم ساخته می‌شود که هزینه همه آنها به اندازه یک فیلم هالیوودی نیست با این حال دنیای سینما امروز به دو قسمت تقسیم شده که یکی هالیوود و دیگری سینمای ایران است.ایوبی خاطرنشان کرد: سینمای ایران، سینمایی بدون اکشن‌های فراوان، غنی از فرهنگ ایرانی و اسلامی است و از جلوه‌های ویژه چندانی نیز بهره نبرده اما در دنیا درخشیده و ما امروز به آن می‌بالیم.

وی ضمن قدردانی از کسانی که قدرت تصویر را فهمیدند، افزود: قدرت در آینده از آن کسانی است که تصویر را فهمیدند و آن را صادر می‌کنند، زیرا در جهانی که ۸۰ درصد فضای اینترنت آن را تصویر اشغال کرده، لازم است که با آن همراه باشیم و مسئولان استان یزد امروز قدرت تصویر را درک کردند.وی با اشاره به اهمیت فیلم کوتاه و مستند بیان کرد: تماشای فیلم کوتاه و مستند یک پله بالاتر از دین فیلم سینمایی است و فرهیختگی می‌خواهد که این فرهیختگی را در سالن‌های سینمای یزد زمانی که فیلم‌های جشنواره رضوی اکران می‌شد، به چشم دیدیم.

ایوبی ضمن ابراز خرسندی از اینکه مردم از سینمای ایران استقبال بهتری نسبت به گذشته دارند، افزود: فروش گیشه‌ها ما هفت برابر شده و از اینکه مردم صف می‌کشند تا فیلم ایرانی ببینند خرسندیم.