فروش کمپانی دیزنی از ۵ میلیارد دلار عبور کرد
فروش کمپانی دیزنی از ۵ میلیارد دلار عبور کرد

فیلم «آلیس در آینه» که دنباله فیلم پرفروش «آلیس در سرزمین عجایب» است در ۳۰ بازار بین‌المللی که روی پرده رفت به فروش ۵٫۵ میلیون دلاری دست یافت تا فروش خارجی خود را به بیش از ۱۹۳ میلیون دلار ارتقاء دهد.

کمپانی دیزنی توانست فروش جهانی خود را در مدت زمان بی‌سابقه‌ای به ۵ میلیارد دلار برساند.
به گزارش هفت هنر،  کمپانی دیزنی توانست فروش جهانی خود را در مدت زمان بی‌سابقه‌ای به ۵ میلیارد دلار برساند. کمپانی فیلمسازی دیزنی توانست در مدت زمانی که در صنعت سینما یک رکورد محسوب می‌شود، میزان فروش جهانی خود را از مرز ۵ میلیارد دلار در گیشه جهانی عبور دهد و این دومین سال پیاپی است که دیزنی چنین فروشی را رقم می‌زند.

انیمیشن «در جستجوی دُری» تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش داشته است که از این رقم ۴۲۳ میلیون دلار آن از محل گیشه آمریکای شمالی به دست آمده تا این انیمیشن  عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۶ در آمریکا را تاکنون به نام خود ثبت کرده باشد.

«اسکرین دیلی» در ادامه نوشت: «در جستجوی دُری» که دنباله انیمیشن معروف «در جستجوی نمو» است، در آخر هفته میلادی که گذشت ۲۹٫۷ میلیون دلار در ۴۰ بازار خارجی فروخت تا مجموع فروش خود در گیشه بین‌الملل را به بیش از ۲۲۰ میلیون دلار برساند.

این انیمیشن در سینماهای کره جنوبی با ۷٫۱ میلیون دلار رکورد فروش آغازین محصولات پیکسار را به نام خود ثبت کرد و در تایوان نیز با فروش ۱٫۹ میلیون دلاری صدرنشین گیشه شد و تاکنون بیش از ۳۰ میلیون دلار در استرالیا و ۱۷ میلیون دلار در سینماهای برزیل فروخته است.

فیلم «آلیس در آینه» که دنباله فیلم پرفروش «آلیس در سرزمین عجایب» است در ۳۰ بازار بین‌المللی که روی پرده رفت به فروش ۵٫۵ میلیون دلاری دست یافت تا فروش خارجی خود را به بیش از ۱۹۳ میلیون دلار ارتقاء دهد.

فیلم-انیمیشن «BFG» دیگر محصول کمپانی دیزنی ساخته جدید «استیون اسپیلبرگ» نیز در چهار بازار خارجی که اکران خود را آغاز کرد فروش ۱۱٫۹ دلاری را رقم زد و فیلم «کتاب جنگل» و انیمیشن «زوتوپیا» نیز تاکنون به ترتیب فروش ۵۷۵ و ۶۸۰ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل و ۹۶۳ میلیون دلار و ۱٫۰۲ میلیارد دلار را در گیشه جهانی رسیده‌اند.

کمپانی فاکس که فروش جهانی خود را برای هشتمین سال پیاپی به بیش از دو میلیارد دلار رسانده است، انیمیشن «عصر یخبندان: دوره برخورد» را در ۱۸ بازار خارجی جدید اکران کرد و فروش ۳۲٫۲ میلیون دلاری را در ۲۵ کشور جهان رقم زد، برزیل با ۴٫۵ میلیون دلار در هفته اول نمایش بهترین بازار خارجی انیمیشن «عصر یخبندان: دوره برخورد» است.

اما در گیشه تابستانی امسال که همراه با اکران دنباله‌های سینمایی است، فیلم «روز استقلال: بازخیز» ۶٫۴ میلیون دلار در ژاپن فروخت و با فروش ۲۱٫۵ میلیون دلاری این هفته خود در ۶۰ بازار خارجی، فروش خود در گیشه بین‌الملل را به رقمی بالغ بر ۲۱۴ میلیون دلار افزایش داد.

همچنین فیلم جدید «افسانه تارزان» محصول کمپانی برادران وارنر با اضافه کردن ۲۷ میلیون دلار از ۲۶ بازار، تاکنون به مجموع فروش خارجی ۵۶ میلیون دلاری دست یافته است.