فرزند شهید ستاری در برنامه «دورهمی» از پدر، روزهای تلخ جنگ و وضعیت فرهنگی کشور گفت
فرزند شهید ستاری در برنامه «دورهمی» از پدر، روزهای تلخ جنگ و وضعیت فرهنگی کشور گفت

سورنا ستاری در برنامه «دورهمی» از روزهای سخت جنگ تحمیلی و مشکلات امروز جوانان در حوزه کسب و کار گفت. به گزارش هفت هنر؛ شب گذشته برنامه «دورهمی» با حضور سورنا ستاری معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از شبکه نسیم پخش شد. در ابتدای برنامه مهران مدیری استندآپ کمدی را با موضوع […]

سورنا ستاری در برنامه «دورهمی» از روزهای سخت جنگ تحمیلی و مشکلات امروز جوانان در حوزه کسب و کار گفت.

به گزارش هفت هنر؛ شب گذشته برنامه «دورهمی» با حضور سورنا ستاری معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از شبکه نسیم پخش شد.

در ابتدای برنامه مهران مدیری استندآپ کمدی را با موضوع سن و سال اجرا کرد و بعد از آن هم نمایشی با همین موضوع اجرا شد.

بنا بر این گزارش؛ مهران مدیری در بخش پایانی برنامه از سورنا ستاری فرزند شهید ستاری و معاون فناوری رئیس جمهور دعوت کرد و به عنوان سوال اول از او پرسید این همه انرژی از کجا آمده؟

ستاری کار کردن با جوانان را دلیل افزایش انرژی خود دانست و گفت: من ۴۴ سال دارم و یکی از جوان‌ترین افراد کابینه دولت هستم و کار کردن با جوان‌ها یکی از دلایلی است که من را پر انرژی می‌کند.

وی درباره پدرش شهید ستاری اظهار داشت: پدرم استعداد عجیبی داشت و اکنون نزدیک به ۲۰۰ ماکت فوق العاده هواپیما از او دارم. او انسان پرتلاشی بود؛ از ۹ سالگی یتیم شد و روی پای خودش ایستاد.

فرزند شهید ستاری ادامه داد: خیلی قصد نداشتم به این برنامه بیایم؛ چرا که ما آدم‌های تلخی هستیم. ما انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی را تجربه کردیم. در واقع زیر پوست جنگ را دیدیم؛ چه بچه هایی که یتیم و زن هایی که بیوه شدند. در آن چند سال یاد گرفتیم، در این دنیا به چیزی دل نبندیم.

معاون فناوری رئیس جمهور افزود: من ۲۲ سال داشتم که لیسانسم را گرفتم و برای فوق لیسانس در دانشگاه شریف درس خواندم و در سال ۷۶ ازدواج کردم.

مدیری از او پرسید عاشق شدید؟ و ستاری گفت: مگر می شود انسانی عاشق نشود. من شانس آوردم که با عشق اولم ازدواج کردم و همسرم همبازی دوران کودکی من بود. پدرشان دوست صمیمی پدرم بود که اسباب آشنایی از همان دوران شد. حالا هم صاحب دو فرزند هستم.

وی درباره فرزندانش بیان کرد: فرزندانم بسیار با استعداد هستند و دلم می‌خواهد که به هرچه که دوست دارند، دست پیدا کنند و زندگی راحتی داشته باشند.

ستاری با اشاره به یکی از خصوصیات اخلاقی‌اش گفت: من صبور هستم اما در مواقعی به شدت عصبانی می‌شوم. به نظرم بالا رفتن سن و سال و فشار کاری باعث عصبانیتم می‌شود.

وی درباره مسائل کسب و کار در کشور عنوان کرد: متاسفانه ما در مسائل فرهنگی در حوزه کسب و کار مشکلات زیادی داریم. با این تاریخ غنی و وجود دانشمندانی چون ابن سینا یا چندین دانشمند دیگر، چرا امروز کسانی مثل آنها را نداریم؛ به نظرم چون تفکراتمان اشتباه شده و از سنت‌هایمان فاصله گرفتیم. در حالی که باید به آن سنت‌ها برگردیم.

ستاری ادامه داد: باید به فرزندانمان اعتماد به نفس بدهیم؛ چرا که بزرگترین شرکت های بیوتکنولوژی منطقه را داریم و باید به فرزندانمان یاد بدهیم که با دست خالی می توان هرکاری کرد. یکی از مشکلاتمان این است که در برابر دشمنان متحد هستیم اما در خود اتحاد نداریم.

سوال دیگر مهران مدیری از ستاری این بود که چرا ناهار سوپ و سالاد می خورد؟ و او گفت: سعی می‌کنم همیشه شام خانه باشم؛ چرا که معتقدم باید یک وعده غذایی را دور تا دور سفره کنار خانواده باشیم و درباره اتفاقات روزمره با یکدیگر صحبت کنیم.

و نهایتا مدیری از فرزند شهید ستاری پرسید: احساس خوشبختی می‌کند؟  ستاری پاسخ داد: تا قبل از پستم در مقام معاون رییس جمهور احساس خوشبختی می کردم اما خیلی سخت است که در معرض دید باشی.

گفتنی است؛ در پایان سورنا ستاری ماکت هواپیمای اف ۱۴ را به موزه «دورهمی» اهدا کرد.