فخیم زاده یکی از فیلم های هیچکاک را انتخاب می کند
فخیم زاده یکی از فیلم های هیچکاک را انتخاب می کند

برنامه «سینما یک» این هفته فیلمی از آلفرد هیچکاک به انتخاب مهدی فخیم‌زاده را روی آنتن می‌برد.

برنامه «سینما یک» این هفته فیلمی از آلفرد هیچکاک به انتخاب مهدی فخیم‌زاده را روی آنتن می‌برد.

به گزارش تیتر هنر مهدی فخیم‌زاده مهمان «سینما یک» این هفته، پنجشنبه دوم آذر ماه است. فخیم‌زاده فعالیت‌ سینمایی خود را در دهه ۱۳۵۰ آغاز کرد. او لیسانس زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران و همچنین فارغ‌التحصیل از دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک تهران است.

فخیم‌زاده کارگردان فیلم‌هایی مانند «همسر»، «خواستگاری»، «تشریفات»، و «میراث من جنون» بوده است.

وی همچنین کارگردانی سریال‌هایی همچون «تنهاترین سردار»، «ولایت عشق» و «خواب و بیدار» را بر عهده داشته است.
تازه‌ترین حضور فخیم‌زاده در تلویزیون بازی در مجموعه تلویزیونی «علی البدل» بوده است که نوروز امسال از شبکه یک سیما پخش شد.
در برنامه «سینما یک» این هفته، فخیم‌زاده یکی از شاهکارهای آلفرد هیچکاک را به عنوان فیلم مورد علاقه خود برگزیده و درباره آن به گفتگو خواهد پرداخت.

همچنین در بخش دیگری از «سینما یک» این هفته، دکتر محمد سریر آهنگساز و موسیقیدان ایرانی درباره کیفیت موسیقی برنادر هرمن و همکاری هرمن و هیچکاک به گفتگو خواهد پرداخت.

برنامه «سینما یک» به تهیه کنندگی، سردبیری و اجرای غلامعباس فاضلی، منتقد و نویسنده سینمایی، پنجشنبه ها ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می شود.

در این دوره از برنامه، نه تنها منتقدان و نویسندگان سینمایی، بلکه چهره های فعال در عرصه فرهنگ، هنر، و سینما به «سینما۱» می آیند تا ضمن انتخاب فیلم مورد علاقه خود درباره سویه های مختلف آن صحبت کنند.

مهمانانی که تاکنون به برنامه «سینما یک» آمده‌اند و درباره فیلم مورد علاقه خود سخن گفته‌اند عبارتند از:

خسرو دهقان، احمدطالبی نژاد، جواد طوسی، سعید مستغاثی، سعید قطبی زاده، محمدتقی فهیم، محمود گبرلو، عزیزالله حاجی مشهدی، دکتر شهرام خرازی ها، و شهرام جعفری نژاد (منتقدان و نویسندگان سینمایی) دکتر احمد ضابطی جهرمی، دکتر مهدی رحیمیان (مدرسان سینمایی و همچنین مترجمان عرصه ی سینما) فریدون جیرانی (کارگردان سینما و تلویزیون) حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه (رییس انجمن حکمت و فلسفه) اردلان شجاع کاوه (بازیگر) عزت الله ضرغامی (مدیر فرهنگی) نادر طالب زاده (مستندساز) و دکتر سیدمحسن فاطمی (روانشناس).

بنا به گفته غلامعباس فاضلی، تهیه‌کننده «سینما یک» این برنامه در هفته‌های آتی شاهد حضور چهره‌های متنوع دیگری در عرصه سینما و فرهنگ خواهد بود.

برنامه «سینما یک» در گروه «تأمین برنامه» شبکه یک سیما تولید می شود.