علی نصیریان در «خندوانه» از ۵۰ سال زندگی مشترک، سریال شهرزاد و علاقه‌اش به کمدی‌های کلاسیک گفت
علی نصیریان در «خندوانه» از ۵۰ سال زندگی مشترک، سریال شهرزاد و علاقه‌اش به کمدی‌های کلاسیک گفت

علی نصیریان با حضور در «خندوانه» طرحی را برای ساخت یک اثر ارائه داد و رامبد جوان مسئولیت اجرای آن را بر عهده گرفت.

علی نصیریان با حضور در «خندوانه» طرحی را برای ساخت یک اثر ارائه داد و رامبد جوان مسئولیت اجرای آن را بر عهده گرفت.

به گزارش هفت هنر علی نصیریان پیشکسوت سینما و تلویزیون شب گذشته مهمان «خندوانه» بود.

رامبد جوان مجری برنامه خندوانه هم به خاطر حضور نصیریان بسیار خوشحال بود و این ذوق را پنهان نکرد.

بازیگر «شهرزاد» در پاسخ به ابراز احساسات رامبد جوان، گفت: من حدود ۶۶ سال کار حرفه‌ای کردم. امروز که هنرمندان جوان را می‌بینم، به خود می‌گویم چه قدر خوب که هستند. با این حضور چشمگیر جوانان هنرمند من هم ذوق می‌کنم.

سپس جوان از سختی کار در «شهرزاد» پرسید و نصیریان جواب داد: کمی به خاطر وسواس‌های حسن فتحی کارگردان سریال کار سخت بود. از طرفی هم خودم روی کار حساسیت هایی و باید تمام حس و فضایی که این نقش داشت را مجسم می‌کردم و باید بگویم که این فضاسازی‌ها هم کار ساده‌ای نبود.

وی در بخشی دیگری از برنامه خندوانه از کار در خانه و کمک به همسرش به علت کسالت وی تعریف کرد و گفت: من به نوعی شاگرد آشپز به حساب می‌آیم و تقریبا نحوه پخت همه خورشت‌ها و غذاها را بلدم.

در ادامه نصیریان درباره جایگاه و ارزش هنر اظهار داشت: به طور کلی هنر برای این است که انسان از آن خونخواری و آلودگی‌های ضد بشری پاک و به انسانیت نزدیک شود.

بازیگر «کفش‌های میرزانوروز» از تاثیر فیلم‌ بر خشونت‌های رخ داده گفت و عنوان کرد: برخورد هواپیما به یک ساختمان پیش از رویداد واقعی، از یک فیلم آغاز شد. این روال ادامه دارد. همیشه خیلی از اتفاقات فیلم می‌شوند و گاهی فیلم‌ها هم به واقعیت می‌پیوندند؛ این یک اتفاق متقابل است.

بازیگر فیلم «شهرزاد» در پاسخ به اینکه چرا بازیگر شده، عنوان کرد: خیلی تعامل و دیده شدن توسط مردم را دوست داشتم و اگر این اتفاق نمی‌افتاد، واقعا نمی‌دانم چه کاره می‌شدم!

ما بین این‌ها نوبت به لبخند ۱۰ ثانیه‌ای آقای بازیگر سینمای ایران رسید.

در ادامه بحث جوک و کمدی مطرح شد. استاد نصیریان اظهار داشت که هیچ وقت جوک نگفته است. سپس از کمدی‌هایی که به آن خندیده، نام برد و لورل هاردی را تکرارنشدنی خواند و از علاقه اش به کمدی‌های کلاسیک گفت.

در بخش دیگری صحبت از حال و هوای لاله‌زار شد و نصیریان بیان کرد: با شنیدن اسم «لاله‌زار» یاد سال ۱۳۲۹ می‌افتم که در آن سال به کلاس تئاتر رفتم و سال بعدش در نقش سیاهی لشکر بازی کردم. از طرفی دیگر هم تداعی تصنیف‌هایی است که در «لاله‌زار» روی یک ورق با عکس خواننده می‌فروختند.

وی پس از آن، به سراغ عشق رفت و در همین راستا خاطره‌ای از ۵۰سال زندگی مشترکی که از دید یک آمریکایی عجیب آمده بود، تعریف کرد.

نصیریان به همین بهانه از لزوم ثبات در عشق گفت و اظهار داشت: ما از فرنگ(روشهای خارجی) نباید در این زمینه الگو بگیریم. باید در سخت ترین شرایط به عهدمان وفادار باشیم.

استاد نصیریان در این بخش برای همسرش آرزوی سلامتی کرد.

علی نصیریان در قسمت دیگری از تمایلش به ساخت اثری با همه هم‌دوره‌ای‌های خود گفت و جوان قرار شد مسئولیت آن را به عهده بگیرد.

بعدهم وی از شهاب حسینی تعریف کرد و اذعان داشت: واقعا جایزه ای که در کن به او دادند، حق و شایسته‌اش بود. او همچنین ترانه علیدوستی را یک پارتنر عالی در بازیگری خواند.

در پایان بعد از رفتن علی نصیریان، «جناب خان» حاضر شد و گفت من در تست بازی مقابل آقای نصیریان رد شدم.

بعد هم اضافه کرد: دو کاندید نهایی برای بازی در نقش «شهرزاد» باقی مانده بود. یکی من بودم و یکی ترانه علیدوستی، همه چیز خوب بود تا اینکه در یکی از تست‌ها من از بغض علیدوستی عقب ماندم، خشونت به خرج دادم و رد شدم. وگرنه قرار بود من بین فرهاد و قباد بایستم!

بعد از یک رفت و برگشت و پخش آیتمی از استاد کهنمویی، برنامه به پایان رسید.