طرح پائیزه ۹۷ کتاب چقدر فروش داشت؟
طرح پائیزه ۹۷ کتاب چقدر فروش داشت؟

چهارمین طرح فصلی پاییزه کتاب، در آستانه اتمام است و تا صبح یکشنبه؛ چهارم آذرماه که آخرین روز از برگزاری این طرح خواهد بود، کتاب‌فروشی‌های عضو توانسته‌اند ۳۱۷هزار و ۲۲۰ عنوان کتاب را در سراسر کشور به‌فروش برسانند.   به گزارش تیترهنر به نقل از ایبنا، آمارهای ارائه شده حاکی از آن است ۶۷۵ کتاب‌فروشی […]

چهارمین طرح فصلی پاییزه کتاب، در آستانه اتمام است و تا صبح یکشنبه؛ چهارم آذرماه که آخرین روز از برگزاری این طرح خواهد بود، کتاب‌فروشی‌های عضو توانسته‌اند ۳۱۷هزار و ۲۲۰ عنوان کتاب را در سراسر کشور به‌فروش برسانند.

 

به گزارش تیترهنر به نقل از ایبنا، آمارهای ارائه شده حاکی از آن است ۶۷۵ کتاب‌فروشی عضو از سراسر کشور توانسته‌اند تا صبح آخرین روز طرح، یعنی یکشنبه چهارم آذرماه  ۳۱۷هزار و ۲۲۰ عنوان کتاب با مبلغ کل ۷۵میلیارد و ۴۹۱میلیون و ۷۵۷هزار و ۱۹۷ریال به‌فروش برسانند.

رتبه پرفروش‌ترین استان‌ها براساس تعداد کتاب پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش
۱ تهران تهران
۲ خراسان رضوی اصفهان
۳ اصفهان خراسان رضوی
۴ خوزستان قم
۵ فارس فارس
۶ قم خوزستان
۷ مازندران آذربایجان شرقی
۸ گیلان گیلان
۹ آذربایجان شرقی مازندران
۱۰ کرمانشاه کردستان

 

 

استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان مقام‌های بالای جدول را به خود اختصاص داده‌اند و باقی استان‌ها نیز با تفاوت‌هایی مختصر، در رده‌های پرفروش‌ترین‌ها از لحاظ تعداد و رقم فروش قرار گرفته‌اند.

 

 

رتبه پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی
۱ پردیس کتاب مشهد
۲ کتاب رشد اهواز(نادری)
۳ کتاب رشد اهواز(مرکزی)
۴ شهرکتاب مشهد
۵ دنیای کتاب قم
۶ شهرکتاب هفت‌حوض تهران
۷ شهرکتاب مرکزی تهران
۸ شهرکتاب همدان
۹ نشر ثالث تهران
۱۰ شهرکتاب اصفهان

 

 

در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌های عضو پاییزه نیز آنچه بیش از همه خودنمایی می‌کند،‌ حضور حداکثری کتاب‌فروشی‌های غیر تهرانی است. همچنین اختصاص رتبه‌های دوم و سوم، به شعبه‌های نادری و مرکزی کتاب رشد اهواز در این فهرست، حائز اهمیت است.

چهارمین طرح پاییزه کتاب در استان‌ها کار خود را از ۲۴ آبان‌ماه؛ مصادف با آغاز بیست‌وششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد و کتاب‌فروشی‌های شهر تهران از ۲۶ آبان‌ماه به این طرح پیوستند.

اعتبار اولیه این طرح، مبلغ دومیلیارد تومان بود اما مطابق با اعلام نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل خانه کتاب، اعتبار این طرح به دلیل مقارن شدن آن با هفته وحدت، به دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

کتاب‌فروشی‌های عضو می‌توانند با توجه به اعتبار باقی مانده خود، فروش خود را تا پایان امروز؛ یکشنبه چهارم آذرماه ادامه دهند و علاقه‌مندان به کتاب نیز می‌توانند با تخفیف‌های ارائه شده کتاب‌های مورد علاقه خود را تهیه کنند.