سینا حجازی در «خندوانه»: شاید سراغ بازیگری بروم!
سینا حجازی در «خندوانه»: شاید سراغ بازیگری بروم!

سینا حجازی دیشب با حضور در برنامه «خندوانه» در باره شکل عجیب موهایش و سبک موسیقی رگه توضیحاتی را داد.

سینا حجازی دیشب با حضور در برنامه «خندوانه» در باره شکل عجیب موهایش و سبک موسیقی رگه توضیحاتی را داد.

به گزارش هفت هنر، شامگاه دوشنبه ۱۶ اسفند، سینا حجازی، خواننده، مهمان برنامه «خندوانه» بود.

این خواننده سبک رِگه (سبکی که اواخر دهه ۶۰ میلادی در جامائیکا شکل گرفت)، در ابتدای حضورش استودیوی برنامه در پاسخ به پرسش رامبد جوان در مورد شکل و فرم موهایش گفت: «پنج یا شش ماه به شکل مرگباری از خانه بیرون نرفتم تا بتوانم اولین قطعه‌ام با نام «لیلی» را منتشر کنم. کارم که تمام شد دیدم موهایم بلند شده و ماشینم از بس استارت نخورده باتری‌اش خالی شده است. (با خنده) بعد از آن هم دیگر به موهایم دست نزدم.»

او در پاسخ به این که چرا انتشار اولین آهنگش این قدر طول کشیده است، به وسواسی که در شروع کار داشته اشاره کرد و از تیتراژ سریال «مسیر انحرافی» که ۱۰ روزه آماده شد به عنوان سریع‌ترین کاری که ساخته است، نام برد.

سینا حجازی در مورد سبک موسیقی رِگه گفت: «این نوع موسیقی در کشور ما ناشناخته است و شاید خواننده‌ای نداشته باشیم که تمام آثارش در این سبک قرار بگیرد اما از جمله قطعات رِگه‌ای که بسیار شنیده شده است می‌توان به «نون و دلقک» محمد اصفهانی اشاره کرد.»

فرزند صدرالدین حجازی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در مورد تفاوت‌های رِگه با دیگر سبک‌های موسیقی افزود: «در رِگه تاکید روی ضدِ ضرب است. در واقع ضربِ رِگه روی ضدِ ضرب می‌خورد نه سرِ ضرب. به همین دلیل هنگام خواندن نیز کارتان دشوارتر می‌شود.»

حجازی در پاسخ به این که می‌تواند موسیقی سنتی هم بخواند یا نه توضیح داد: «کودک که بودم پدرم و دوستانش همیشه موسیقی سنتی گوش می‌دادند. نمی‌دانم قبول دارید یا نه اما در بزرگسالی نسبت به چیزی که در کودکی بسیار دیده یا شنیده‌اید یا عاشق می‌شوید یا فراری. متاسفانه برای من حالت دوم اتفاق افتاد.»

او سپس بنا به درخواست رامبد جوان، قسمت کوتاهی از قطعه «دخترم دلخوشی بابا همیشه به گل افشونی لبخند تو بوده…» از محمد اصفهانی و قسمتی از ترانه کودکانه «آهویی دارم خوشگله…» را در سبک رِگه خواند.

سینا حجازی در پاسخ به این سوال رامبد جوان که پرسید آیا دوست دارد بازیگر شود، گفت: «زمانی که دانش آموز پیش‌دانشگاهی بودم، قرار شد در فیلم سینمایی «من ترانه ۱۵ سال دارم» بازی کنم. ذوق و شوق بسیاری هم داشتم اما کارگردان تصمیم گرفت آن نقش را به پسرش بدهد. هر چند آن انتخاب، انتخاب بسیار درستی بود اما من هم از آن به بعد تصمیم گرفتم سراغ کاری که در آن کس دیگری برای بودن و نبودنم تصمیم می‌گیرد، نروم. کار موسیقی را شروع کردم و ادامه دادم اما الان فکر می‌کنم شاید دوباره سراغ بازیگری هم بروم.»