سونیا پوریامین در «خندوانه»: نمی‌پسندم که یک فرد جوان با افراد سرآمد جامعه مصاحبه کند
سونیا پوریامین در «خندوانه»: نمی‌پسندم که یک فرد جوان با افراد سرآمد جامعه مصاحبه کند

رامبد جوان شب گذشته در «خندوانه» میزبان سونیا پوریامین مجری و تهیه‌کننده تلویزیون بود.

رامبد جوان شب گذشته در «خندوانه» میزبان سونیا پوریامین مجری و تهیه‌کننده تلویزیون بود.

به گزارش هفت هنر، رامبد جوان شب گذشته در برنامه «خندوانه» میزبان سونیا پوریامین مجری و تهیه‌کننده تلویزیون بود.

پیش از آغاز صحبت‌های جوان با مهمان برنامه، سوسن پرور استندآپ کمدی خود را با موضوع تست اجرا در «خندوانه» به نمایش گذاشت و در ادامه برنامه گروه خندوانه به مناسبت تولد سوسن پرور، تولد او را تبریک گفتند اما این بازیگر در واکنش به این اتفاق گفت: من از سورپرایز شدن متنفرم اما خیلی از شما تشکر می‌کنم؛ امیدوارم همیشه ماندگار باشید.

در بخش دیگر برنامه، رامبد جوان گفتگوی خود را با سونیا پوریامین از میزان سابقه حضور او در تلویزیون آغاز کرد و او در پاسخ گفت: از سال ۵۹ در تلویزیون فعالیت داشتم و چند سالی است که بازنشسته شدم؛ اما به نظرم تنها چیزی که بازنشستگی ندارد، کار در رسانه است. چرا که افراد باتجربه می‌توانند با کارشناسی بهتر فعالیت کنند.

وی ادامه داد: تجربیاتی که ما کسب کردیم، به راحتی به دست نیامده است. وظیفه ما این است که این تجربیات را در جهت جلب اعتماد ملی به کار گیریم و آنها را در اختیار جوان‌ترها بگذاریم تا بتوانند بیش از پیش با نقش رسانه، تلویزیون و اهمیت تعامل با مخاطب آشنا شوند. ما باید پیام را در کمترین زمان و با تاثیرگذاری بهتر انتقال دهیم.

پوریامین در خصوص مجریان جوان تلویزیون عنوان کرد: به طور کلی تلویزیون نیازمند نیروی جوان، میانسال و پیشکسوت است؛ کار در تلویزیون یک تخصص است که باید دانش آن را  بدانیم و بیشتر افراد این حوزه باید استانداردهایی را داشته باشند. مجریان، خط مقدم تلویزیون هستند و باید روی آن‌ها سرمایه گذاری شود. باید آموزش ببینند تا اعتماد ملی را جلب کنند.

وی در خصوص روش گزینش مجریان ادامه داد: در بخش خبر نحوه گزینش بهتر است؛ اما من نمی‌پسندم که یک فرد جوان با افراد سرآمد جامعه مصاحبه کند، حتی یک روز دیدم یکی از این افراد اسم وزیر را اشتباه می‌گوید.

پوریامین در پاسخ به سوال جوان مبنی بر عملکرد رسانه ملی در پی حادثه تلخ پلاسکو، بیان کرد: هیچ چیزی در دنیا ارزشمندتر از جان انسان‌ها نیست. آرزویم این بود می‌توانستیم در آنجا حضور داشته و در کار آواربرداری کمک کنیم. دیدن چشمان منتظر خانواده‌های داغدار بسیار سخت است. اما درباره عملکرد تلویزیون در پوشش اخبار این حادثه؛ به هر حال تلویزیون رسانه‌ای خبر رسان است و ما تصمیم‌گیرنده نیستیم، صرفا می‌توانیم درباره موضوعی انتقاد کرده و اطلاع‌رسانی کنیم. باید برنامه‌هایی با پشتوانه تحقیقاتی داشته باشیم و جریان‌سازی کنیم.

مجری برنامه «تهران بیست» در خصوص کودکی خود اظهار داشت: خیلی شیطون نبودم. پنج خواهر هستیم و برادر ندارم. خواهر بزرگم ریاست می‌کرد و من به عنوان دختر دوم حرف گوش می‌کردم.

پوریامین در خصوص فعالیت خود در حوزه اجتماعی و زنان گفت: خانم‌های ایرانی بسیار اعتقاد به خانواده دارند. بعضی اوقات از من با توجه به مشغله‌های کاری می‌پرسند تو غذا درست می‌کنی؟ حتی به همسرم هم می‌گویند چه کار میکنی با خانمت؟ اما ما برنامه‌ریزی می‌کنیم؛ چون یک زن ایرانی هر مسئولیتی که داشته باشد، به خانه که می‌آید همسر و مادر است و باید به کارهایش رسیدگی کند. بی‌تعارف می‌گویم دستپخت خوبی دارم؛ ۱۵ سال تهیه‌کننده برنامه «خانواده» بودم. اگر چیزی هم بلد نبودم باید یاد گرفته باشم (خنده).

بعد از رفت و آمد رسانه‌ای جوان در خصوص پوشش ایرانی پوریامین سوال کرد و او گفت: من خیلی به برندهای داخلی اعتقاد دارم. امیدوارم همه افراد از این طرح‌ها استفاده کنند و با حمایت وزارت ارشاد اتفاقات خوبی را در حوزه مد و لباس ایرانی شاهد باشیم.