در حالیکه کشور سه روز در آتش اعتراضات مردمی سوخت، برخی از چهره‌های هنری فارغ از این مسائل به سبک زندگی لاکچری‌شان ادامه دادند.

در حالیکه کشور سه روز در آتش اعتراضات مردمی سوخت، برخی از چهره‌های هنری فارغ از این مسائل به سبک زندگی لاکچری‌شان ادامه دادند.

به گزارش تیترهنر، اعتراضات مردم به وضعیت اقتصادی کشور از شهر مشهد شروع شد و خیلی زود به دیگر شهرهای کشور رسید. مردم نسبت به فسادهای مالی و اقتصادی، بیکاری و گرانی و تورم معترض بودند و برای بیان اعتراض‌هایشان به خیابان‌ها ریختند.

در طول چند ساله گذشته با فساد گسترده‌ای در نظام اداری و بانکی کشور مواجه بوده‌ایم. امری که با پرونده بدهکاران میلیاردی و تعطیلی موسسات مالی و اعتباری همراه بود و موجب نارضایتی مردم شد.

در این میان سینما هم از این پول‌ها بادآورده بی‌نصیب نماند و به ناگاه دستمزد بازیگران ۱۰ برابر شد و به رقم‌های نجومی رسید. حضور تهیه‌کنندگانی مثل محمد امامی که با برداشت پول از صندوق ذخیره فرهنگیان وارد سینما و شبکه خانگی شد و دیگر تهیه‌کنندگانی که با استفاده از رانت‌های شهرداری و نهادهای نظامی به تهیه‌کننده پرداختند رقم‌های نجومی زیادی را به سینما تزریق کردند. ارقامی که به هیچ عنوان با وضع معیشت و میزان درآمد متوسط جامعه همخوانی نداشت.

در طول این سالها که مردم با بیکاری،‌ رکود و مشکلات معیشتی دست به گریبان بودند، سلبریتی‌ها با سفرهای خارج از کشور متعدد فارغ از مشکلات اقتصادی مردم بودند. آنها با به اشتراک گذاشتن سفرهایشان در فضای مجازی این شکاف طبقاتی را بیشتر به رخ کشیدند و فالوورهایشان را در حسرت سبک زندگی‌شان گذاشتند.

در کشوری که دستمزد کارگردان و کارمندان به یک تا دو میلیون می‌رسد، برخی از سلبریتی‌ها با استفاده از پول تهیه‌کنندگان رانتی به درآمدهایی میلیاردی رسیدند. درآمدهایی که به هیچ عنوان با سطح زندگی مردم همخوانی نداشته و ندارد.

حالا در این روزهای ملتهب، هنرمندان انگار در کشور و اجتماع دیگری زندگی می‌کنند و همچنان عکس‌هایشان در خارج کشور و حضور در جشن‌های کریسمس را به اشتراک می‌گذارند. آنها که درد مردم را ندارند به دور از مسئولیت اجتماعی‌شان هیچ وظیفه‌ای نسبت به جامعه‌شان احساس نمی‌کنند.

الناز شاکردوست با اشتراک تصاویری از خوابیدن در دمای منفی ۲۸ درجه و در یکی از هتل‌های مجلل خارج کشور انگار در کشور دیگری زندگی می‌کند. شاکردوست چنان در دوربین لبخند زده و از شرایط فعلی‌اش رضایت ندارد که گویی هیچ سنخیتی با دردهای مردم ایران ندارد.

سحر قریشی با انتشار گل و گلدان در خلا فرو رفته است. بهاره رهنما که با شخصی متمول زندگی کرده به تماشای تئاتر می‌رود و عکس‌های آن را منتشر می‌کند. بابک جهانبخش عکسی از خانواده جدیدش به اشتراک می‌گذارد و محمدرضا گلزار از اکران خصوصی فیلم جدیدش می‌گوید.

سلبریتی‌های تو خالی درد مردم را نمی‌فهمند و خودشان را پشت حرف‌ و شعارهای شبه روشنفکرانه پنهان می‌کنند. این هنرمندان در صورتی ژست مردمی بودن می‌گیرند که هیچ شباهتی به مردم سرزمین‌شان ندارند. همان مردمی که هنرمندان انتظار حمایت دائم از آنها دارند، در مواقع بحرانی و حساس شانه خالی می‌کنند.