۲۹ / ۰۱ / ۱۴۰۰
Asia/Tehran 01:32

سانسور «خندوانه» در روز خبرنگار

02:001۶

برنامه دیشب خندوانه که به مناسبت روز خبرنگار پخش شد سانسورهای زیادی به خود دید.

به گزارش هفت هنر، سینما در این باره نوشت:

سانسور شوخى بامزه جناب خان با انتشار مجدد نشریه یالثارات

برنامه «خنوانه» که امشب با حضور روزنامه نگاران و با موضوع روزنامه نگارى پخش شد با حذفیات فراوان صحبت های ضبط شده درباره مسایل روز مطبوعات همراه شد که احتمالا خبرنگاران پرتعداد حاضر در استودیوی «خندوانه» درباره این حذفیات خواهند نوشت.
بخش اول حذف شده مربوط به صحبت رامبد جوان با خبرنگاران درباره مشکلات شان بود. در بخشی از این گفت و گو رامبد جوان پرسید: تکلیف نشریه ای مثل «یالثارات » چیست که اینقدر بی ادبانه خودش را عرضه می کند. چرا این نشریه بعد از لغو مجوز دارد منتشر می شود؟
بخش بعدی مربوط به صحبت های دکتر قاسمی میهمان برنامه و حمایت کاملش از جشن حافظ بود. دکتر قاسمی در صحبت هایش گفت: یکی از چهره های با سابقه مطبوعات سالهاست با هزینه شخصی جشنی را برگزار می کند. این فرد هر سال برای جشنش مجوز می گیرد و جشنش را مطابق قانون برگزار می کند. امسال برای جشنش یکی از سالنهای دولت را هم اجاره کرده که حتی نگهبانان دم درش هم دولتی بوده اند و باز هم جشنش را بر اساس قانون برگزار کرده . چند روز بعد اما نشریه ای به هنرمندان حاضر در آن جشن توهین می کند اما این نشریه با وجود توهینش حریم امن دارد و با وجود لغو مجوز هم منتشر می شود این از مشکلات مطبوعات است.
بخش بعدی حذف شده مربوط به جناب خان بود. بعد از صحبت های جناب خان و رامبد درباره روزنامه جناب خان، تلفن جناب خان زنگ می خورد و به او می گویند روزنامه اش توقیف شده. رامبد از او می پرسد حالا می خواهی چیکار کنی؟ جناب خان می گوید مشکلی نیست از فردا باز هم منتشر می شویم. رامبد می پرسد چطوری؟ جناب خان می گوید: ما منتشر می شویم. مورد بدتر از ما هم بوده که بعد از لغو مجوز هم منتشر شده!

لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=5087

6 Comments

 1. سسمیهسمیه نظرخواه

  واقعامتاسفم برای شبکه نسیم ک خودشو بااین کارزیرسوال برد

   
 1. سمیه نظرخواه

  فقط متاسفم

   
 1. سارا

  در قانون ایران اینجوریه! اگه فحش بدید ازتون حمایت می کنیم ولی نقد سالم رو سانسور می کنیم!!
  تاسف باره واقعا

   
 1. خبرنگار

  بهتر که پخش نشد . آبروی گیلان در خطر بود . آدم کتاب و نشریات گیلان رو تو چانچو و زنبیلی که مال مرغ و خروس است می بره
  آخه کمی حرمت گیلان را حفظ کنید هر چیزی جایگاهی دارد .

   
 1. سمیه نظرخواه

  نانچو یه وسیله قدیمی برای حمله وسایل ازقدیم چه تخم مرغ باشه چه کتاب که باارزشه

   
 1. سمیه نظرخواه

  بیچاره اون خبرنگاری که زحمت کشید اون وسایلو تهیه کرد واومد وخبر پخشش همه جا پر شد ولی با بی احترامی خردش کردید واقعا متسفم برای شبکه نسیم

   

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*