رکوردشکنی هری پاتر در صحنه
رکوردشکنی هری پاتر در صحنه

در مراسم اهدای جوایز تئاتری اولیویه که یکشنبه ۲۰ فروردین در لندن برگزار شد، نمایش «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده»‌ با دریافت ۹ جایزه رکورد تازه‌ای در تاریخ این جایزه تئاتری به نام خود ثبت کرد.

در مراسم اهدای جوایز تئاتری اولیویه که یکشنبه ۲۰ فروردین در لندن برگزار شد، نمایش «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده»‌ با دریافت ۹ جایزه رکورد تازه‌ای در تاریخ این جایزه تئاتری به نام خود ثبت کرد.

به گزارش هفت هنر، نمایش «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» سال گذشته در تئاتر وست‌اند لندن روی صحنه رفت و تحسین منتقدان و تماشاگران تئاتر را برانگیخت. این نمایش در شب اهدای جوایز اولیویه ۹ جایزه از جمله جایزه بهترین نمایشنامه، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن نقش مکمل و بهترین کارگردانی را از آن خود کرد. پیش از این هیچ اثری در تاریخ مراسم جایزه اولیویه این تعداد جایزه دریافت نکرده بود.

جان تیفانی کارگردان نمایش هنگام دریافت جایزه گفت: «قدرت تخیل نامحدود است و اکنون بیش از هر زمانی به آن نیاز داریم.»

این نمایش با اقتباس از هشتمین کتاب از سری کتاب‌های هری پاتر نوشته جی‌کی رولینگ ساخته شده است. «هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» به رویدادهای دوران بزرگسالی هری پاتر و دوستانش هرمیون و ران اختصاص دارد.

در نمایش «هری پاتر و فرزند نفرین شده»‌ نوما دومزوانی بازیگر سیاه‌پوست تئاتر نقش هرمیون گرنجر را بازی می‌کند. او پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل گفت‌: «جی‌کی رولینگ برای آفرینش هرمیون و از اینکه افتخار بازی در نقش این شخصیت را پیدا کردم از تو ممنونم.»

«هری پاتر و فرزند نفرین‌شده» علاوه بر این جوایز بهترین طراحی نور، بهترین طراحی صحنه، بهترین طراحی لباس و بهترین طراحی صدا را نیز از آن خود کرد.

در این مراسم که در رویال آلبرت هال لندن برگزار شد، جایزه دستاورد برجسته در رشته موسیقی برای نمایش «مدرسه راک» به اندرو لوید وبر اهدا شد و نمایش «روز گراندهاگ» جایزه بهترین نمایش موزیکال را از آن خود کرد.

«روز گراندهاگ» که اقتباس صحنه‌ای فیلمی سینمایی به همین نام با بازی بیل مورای است، جایزه بهترین بازیگر مرد در یک نمایش موزیکال را برای اندی کارل به ارمغان آورد. این در حالی است که جایزه بهترین بازیگر زن در یک نمایش موزیکال برای بازی در نمایش «دختران رویایی» به امبر رایلی اهدا شد. آدام جی‌برنارد دیگر بازیگر «دختران رویایی»‌ به عنوان بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برگزیده شد.

در این بین بیلی پایپر برای بازی در نمایش «یرما» جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد. «یرما» که با اقتباس از نمایشنامه فدریکو گارسیا لورکا ساخته شده است، به عنوان بهترین اجرای دوباره معرفی شد.

کنت برانا کارگردان و بازیگر سرشناس انگلیسی نیز جایزه ویژه اولیویه را برای «مشارکت برجسته در پیشرفت تئاتر بریتانیا»‌ دریافت کرد.

جایزه لارنس اولیویه هر سال طی مراسمی از سوی جامعه تئاتر لندن به برترین‌های تئاتر اهدا می‌شود.

منبع:‌ رویترز/ ۹ آوریل