رکوردشکنی «آکوامن» در سینمای آمریکا
رکوردشکنی «آکوامن» در سینمای آمریکا

سینمای آمریکا به لطف فروش آغازین ۷۲.۱ میلیون دلار فیلم «آکوامن» به رکورد جدیدی در فروش سالانه خود دست یافت.

سینمای آمریکا به لطف فروش آغازین ۷۲.۱ میلیون دلار فیلم «آکوامن» به رکورد جدیدی در فروش سالانه خود دست یافت.

به گزارش تیترهنر به نقل از اسکرین، فیلم ابرقهرمانی «آکوامن» به کارگردانی «جیمز وان» با آغاز اکران در بیش از چهار هزار سالن سینماهای آمریکا به فروش ۷۲.۱ میلیون دلاری دست یافت تا مجموع فروش سالانه گیشه آمریکا در سال ۲۰۱۸ با عبور از رکورد ۱۱.۳۸۳ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۸، به رکورد جدید دست یابد.

کمپانی دیزنی نیز اعلام کرده که فروش سالانه‌اش در آمریکای شمالی به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده و شکستن فروش سال ۲۰۱۶، رکورد جدید را به ثبت رسانده است.

 فیلمی ابرقهرمانی «آکوامن» که فروش جهانی آن به رقم ۵۰۰ میلیون دلار نزدیک می‌شود به کارگردانی «جیمز وان» و نویسندگی «ویل بیل» ساخته شده است و از بازیگران آن می‌توان به «جیسون موموآ» به عنوان شخصیت اصلی در کنار «امبر هرد»، «ویلم دفو»، «پاتریک ویلسون» و «نیکول کیدمن» اشاره کرد.

فیلم سینمایی «مری پاپینز بازمی‌گردد» به کارگردانی «باب مارشال» و بازی «امیلی بلانت» و «لین مانوئل میزاندا» نیز در ۴۰۹۰ سالن سینمای آمریکا اکران خود را آغاز کرد و به فروش ۳۱ میلیون دلار دست یافت و فیلم «مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی» نیز که هفته گذشته صدرنشین گیشه سینمای آمریکا بود با افت ۵۲ درصدی فروش ۱۶.۷ میلیون دلار فروخت و جمع فروش خود در آمریکا را تا به امروز به ۶۴.۸ میلیون دلار رساند.

اما فیلم «به ماروین خوش‌آمدید» با بازی «استیو کارول» و کارگردانی «رابرت زمکیس» در اولین هفته نمایش خود در آمریکا در رتبه نهم جدول فروش قرار گرفت تا یکی از پائین‌ترین فروش‌ها را در میان آثار عمده هالیوودی به نام خوب ثبت کند.