رویارویی داستین هافمن و اصغر فرهادی
رویارویی داستین هافمن و اصغر فرهادی

فیلم‌تئاتر «مرگ فروشنده» به نویسندگی آرتور میلر و کارگردانی «فولکر اشلوندورف» در پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شود.

فیلم‌تئاتر «مرگ فروشنده» به نویسندگی آرتور میلر و کارگردانی «فولکر اشلوندورف» در پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شود.

به گزارش هفت هنر، عباس غفاری (مسئول برگزاری نشست‌های فیلم‌تئاتر پردیس چارسو) درباره این فیلم‌تئاتر گفت: «مرگ فروشنده» فولکر اشلوندورف در سال ۱۹۸۵ ساخته شده و یکی از بهترین برداشت‌هایی است که از این نمایشنامه شده و همچنین این اثر جزو مطرح‌ترین آثار اشلوندورف است.

غفاری یکی دیگر از دلایل انتخاب این برداشت نمایشی از مرگ فروشنده را بازی‌های درخشان بازیگران آن عنوان کرد و گفت: داستین هافمن، جان مالکوویچ و استیون لانگ ازجمله بازیگران مطرح این نمایش هستند که بازی داستین هافمن در نقش «ویلی لومن» بسیار چشم‌گیر است.

مسئول برگزاری نشست‌های فیلم‌تئاتر پردیس چارسو با بیان اینکه «خیلی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند مرگ دستفروش اشلوندورف، فیلم سینمایی است.» گفت: این اثر تئاتر است؛ تمام تصاویر در پلاتو گرفته شده و کاملا داخل دکور قرار دارد و اتفاقا یکی از نکات برجسته‌اش همین است.

غفاری با اشاره به موضوع بررسی تطبیقی و تحلیلی فیلم‌تئاتر «مرگ دستفروش» اشلوندورف با فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی گفت: موضوع این برنامه درواقع «دو روایت از یک درام» است که این هفته با پخش فیلم‌تئاتر صحبت مختصری درباره اثر می‌شود اما هفته آینده با حضور منتقدانی که به زودی اعلام می‌شوند بحث مفصلی برای این موضوع انجام می‌گیرد.

او خاطرنشان کرد: هفته آینده جلسه بررسی تحلیلی این دو اثر با پخش تکه‌هایی از تئاتر«مرگ دستفروش» و همچنین فیلم «فروشنده» آقای فرهادی انجام می‌گیرد که ورود به آن برای عموم آزاد خواهد بود.

تئاتر «مرگ دستفروش» به کارگردانی «فولکر اشلوندورف» محصول سال ۱۹۸۵ کشور آمریکاست که روز شنبه (۱۰ مهر ) ساعت ۱۸ در سالن شماره ۲ پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شود.