کیهان نوشت:مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر درحالی امروز برگزار خواهد شد که این دوره از جشنواره فجر، نسبت به دوره‌های گذشته با حواشی بیشتری همراه شد.

کیهان نوشت:مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر درحالی امروز برگزار خواهد شد که این دوره از جشنواره فجر، نسبت به دوره‌های گذشته با حواشی بیشتری همراه شد.

 این حاشیه‌ها پس از اعلام اسامی نامزدهای دریافت سیمرغ اوج گرفت. به طوری که تقریبا همه هنرمندانی که در این دوره از جشنواره فجر حضور دارند و حتی برخی افرادی که نامزد شده‌اند نیز نسبت به عملکرد هیئت داوران جشنواره امسال اعتراض دارند.
شنیده شده است که اغلب اعضای هیئت داوری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، دوتابعیتی هستند. با توجه به اینکه این افراد به خارج از کشور رفت و آمد دارند و برخی از آنها در کشورهای غربی زندگی می‌کنند، این مسئله روی عملکرد آنها در کار داوری اثر گذاشته است. یعنی برای اینکه مشکلی در سفر به اروپا و آمریکا پیش نیاید، مجبور هستند که فیلم‌هایی با مضامین انقلابی را کمتر در نظر بگیرند.
بهروز افخمی، مجری برنامه «هفت» سه‌شنبه شب در این برنامه گفت: «می‌ترسم از این داورانی که در خارج زندگی می‌کنند. ۵ نفر از داوران تابعیت دوگانه دارند! خب این چطور می‌تواند به فیلمی علیه منافقین رأی دهد؟ احتمالا چون خارج زندگی یا رفت و آمد دارند از ترس مزاحمت‌های سازمان منافقین جرات نمی‌کنند به این فیلم رأی دهند. در این صورت خطر نادیده گرفتن فیلم «ماجرای نیمروز» جداً احساس می‌شود! از آن جا که مجاهدین خلق در خارج کشور فعال هستند و چند داور از خارج از کشور تابعیت دارند، این مسئله جدی است.»
مسعود فراستی هم در این برنامه تصریح کرد: «یکی از افرادی که داور است و در خارج هم زندگی می‌کند از من پرسید کدام فیلم خوب است و من گفتم «ماجرای نیمروز»  و «ویلایی‌ها». او به من گفت که نمی‌توانند به ماجرای نیمروز جایزه بدهند.»