رضا عطاران، شهاب حسيني، محمدرضا گلزار،‌ مهناز افشار و بقيه بازيگران سينما چقدر دستمزد مي‌گيرند؟

جمعه 1 مرداد 1395 در 14:12


چند سالی است میزان رقم دستمزد ستاره‌های سینما محل مناقشه و چالش قرار گرفته و علاقه‌مندان به سینما و رسانه‌ها به دنبال یافتن سرنخ‌هایی درباره میزان دریافتی بازیگران هستند.

به گزارش هفت هنر، تماشاگران امروز در گزارشی به همین موضوع پرداخته و در گفت‌وگو با برخی تهیه‌کننده‌ها و عوامل سینما، سراغ رقم دستمزد بازیگران رفته است.

رضا عطاران

عطاران این روزها از پول‌سازترین بازیگران سینماست. او که با «من سالوادور نیستم» رکوردهای زیادی را جابه جا کرد، به گفته محمدحسین فرحبخش «همیشه قراردادهای منصفانه می‌بندد.» البته اینکه رقم یک قرارداد منصفانه چقدر است را یک تهیه دیگر پاسخ می‌دهد:« عطاران برای بازی در فیلم‌هایش حدود ۲۰۰ میلیون تومان می‌گیرد.» عطاران دو سال پیش گفته بود:« مگر ۱۰۰ میلیون زیاد است؟ واقعا یک کاری بوده که اصلا پول نگرفته‌ام. یکی از نصف گرفته‌ام. بستگی دارد کار برای کی باشد و روبه‌روی چه کسی بازی کنم.» فرحبخش همچنین می‌گوید رضا عطاران در رقم فروش فیلم‌هایی که بازی می‌کند، شریک می‌شود. منصور سهراب‌پور تهیه‌کننده «من سالوادور نیستم» این مسئله را درباره فیلم خودش تکذیب می‌کند.

شهاب حسینی

گفته می‌شود برنده جایزه بهترین بازیگر مرد کن این روزها رقم بالاتری از تهیه‌کننده‌ها طلب می‌کند. رقمی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان که تقریبا دو برابر عدد نرمال دریافتی سوپراستارها است. شنیده‌ها حاکی است که شهاب حسینی برای بازی در سریال شهرزاد ماهانه ۱۲۰ میلیون تومان دریافت کرده است که با توجه به ۱۰ ماهی که ساخت این کار طول کشیده رقمی معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رقم نهایی قراردادش می‌شود.

البته امیرحسین مدرس از دوستان نزدیک شهاب حسینی می‌گوید او برای کار با کارگردان‌های کار اولی و بازی در فیلم‌های خاص و تجربی هیچ اصراری برای دریافت رقم بالا ندارد. حتی گاهی شنیده شده برای بازی در این فیلم‌ها هیچ پولی نمی‌گیرد و برای موفقیت و دیده ‌شدن فیلم تلاش بسیاری می‌کند. نکته‌ای که یوسف وجدان دوست، تهیه ‌کننده فیلم چهارشنبه که در هنر و تجربه اکران شده، آن را تائید می‌کند. وجدان دوست تائید می‌کند که شهاب حسینی برای بازی در فیلمش پولی نگرفته و فقط درصدی در فروش فیلم سهیم شده است.

هدیه تهرانی

سوپر استار سالهای نه چندان دور سینما این روزها به شدت کم‌ و گزیده شده اما رقم دستمزدش همچنان بالاست. یکی از عوامل سینما درباره تهرانی می‌گوید:« هدیه تهرانی کارش حساب و کتاب ندارد. رقم او برای بازی در فیلم‌های مختلف متفاوت است.» اگرچه اغلب تاکید می‌کنند که تهرانی در بین خانم‌ها بیشترین دستمزد را می‌گیرد، حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان. تهرانی که این روزها فیلم عادت نمی کنیم را روی پرده دارد بیشتر وقتش را در باشگاهی در فرمانیه صرف ورزش می‌کند. باشگاهی که شاگردان زیادی دارد و درآمد ماهانه‌اش برای او کمتر از سینما نیست.

بهرام رادان و محمدرضا گلزار

این دو بازیگر معمولا برای نقش هایشان رقم‌های بالایی درخواست می‌کنند. البته فرق این دو که با دیگر همکارانشان این است که گاهی برای کارهایشان اسپانسر هم با خودشان می‌برند. با این کار، هم رقم دستمزد خودشان را بالا می‌برند و هم به ساخت فیلم کمک می‌کنند. گلزار که شش سال پیش دریافت ۵۵ هزار پوندی‌اش برای بازی در فیلم دموکراسی در روز روشن تا گاردین هم بازتاب داشت، حالا هم رقمی که می‌گیرد چیزی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است.

الناز شاکردوست

دریافتی این بازیگر همان رقم نرمال سوپراستارهای این روزها یعنی عددی بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است. او که برای شروع در سینما، تنها ۱۵ میلیون تومان می‌گرفت، در سه سال گذشته توانست یکباره به یکی از هنرپیشه‌های زن پرفروش تبدیل شود.

مهناز افشار

افشار پس از اینکه دیپلم افتخاری را از جشن منتقدان سینمای ایران گرفت، مسیر بازیگری‌اش تغییر کرد. افشار برای بازی در سریال عشق تعطیل نیست،‌ در شرایطی که باردار بود، دومین رقم دریافتی را بعد از گلزار داشت.بعضی‌ها حقوق ماهیانه بیش از ۸۰ میلیون تومانی را برای آن کار تخمین زدند که هیچ‌گاه تائید نشد. رقم دستمزد فیلم بازی کردن افشار را حدود ۲۰۰ میلیون تومان اعلام می‌کنند.

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی بر اساس روایات غیر رسمی برای بازی در سریال شهرزاد،‌ ماهانه ۹۰ میلیون تومان گرفته است. این رقم برای حضور ۱۰ ماهه‌اش در این سریال ۹۰۰ میلیون تومان بوده است. بعد از حضور موفق در فروشنده و محبوبیت بالای شهرزاد،‌طبیعی است که قراردادش برای فصل جدید سریال افزایش پیدا کند. شاید تا ماهانه ۱۵۰ میلیون تومان.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار