راه اندازی پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور
راه اندازی پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور

پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور با شعار «با هم کتاب مهربانی را ورق می زنیم» از سوی موسسه خانه کتاب راه اندازی شد.

پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور با شعار «با هم کتاب مهربانی را ورق می زنیم» از سوی موسسه خانه کتاب راه اندازی شد.

به گزارش تیتر هنر، پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور با شعار «با هم کتاب مهربانی را ورق می زنیم» به همت موسسه خانه کتاب، رادیو فرهنگ و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان راه اندازی شد.

پس از اعلام راه اندازی پویش اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور از سوی موسسه خانه کتاب، شبکه گروه های مروج کتابخوانی آمادگی خود را برای مشارکت در این پویش اعلام کرد و در همین زمینه محسن حاجی زین‌العابدینی، عضو شورای سیاستگذاری شبکه مروجان کتابخوانی از ارسال فراخوان این شبکه برای همیاری مروجان کتاب با کودکان سیل‌زده خبر داد و گفت: شبکه گروه‌های ترویج کتاب‌خوانی برای مناطق سیل زده کشور دو اقدام در نظر دارد؛ طی بیانیه ای از نمایندگان، فعالان و تمامی مروجان کتابخوانی در سراسر کشور خواسته شده همچون گذشته داوطلبانه به مناطق سیل زده بروند و خود را به کودکان و نوجوانان چشم‌به‌راه کتاب‌ها برسانند.

زین العابدینی ادامه داد: افراد و گروه‌های مروج کتابخوانی با فعالیت‌هایی مانند کتاب‌خوانی، قصه‌خوانی، قصه‌گویی، بازی و نمایش از بهترین و موثرترین سفیران فرهنگی ایران‌زمین هستند که می‌توانند در بحران‌ها، نیرویی کارساز و آرامش‌بخش باشند.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده به جز کالاهای حیاتی، نیازهای مهم دیگری هم دارند، افزود: احساس‌های نگرانی و سرگردانی که ناشی از ناامنیِ محیط آشفته و آسیب‌دیده‌‌ کنونی آنهاست، تنها با کالاهای اساسی التیام نمی‌یابد؛ به ویژه که پدران و مادران، شبانه‌روز در حال آماده‌سازی شرایط زندگی هستند و فرصت و آرامش روانی کافی برای رسیدگی به نیازهای عاطفی و هیجانی فرزندان‌شان را ندارند.

دبیر پیشین«جشنواره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی» اظهار کرد: شبکه گروه‌های ترویج کتاب‌خوانی در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز فعالیت هایی برای مناطق سیل زده خواهد داشت. غرفه ای برای فعالیت ترویج، گردآوری کتاب، اسباب بازی و سایر لوازم مورد نیاز مناطق سیل زده در کمک به حفظ روحیه و تقویت روحی آنها در محوطه نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده است. در این زمینه با شبکه روستاهای دوستدار کتاب و شهرهای دوستدار کتاب، جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان و موسسه خانه کتاب همکاری خواهیم داشت.

شایان ذکر است، ستاد برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان و شبکه گروه‌های مروج کتابخوانی با موسسه خانه کتاب، رادیو فرهنگ و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در برگزاری این پویش مشارکت و همراهی خواهند داشت.

بر اساس این خبر، علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های اهدایی خود را به نشانی تهران، میدان هفتم تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان فجر، نبش کوچه کیهان، ساختمان فجر، واحد توزیع و امور مشترکین موسسه خانه کتاب ارسال کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۳۱۸۶۵۳ تماس بگیرند.

لازم به ذکر است که در ایام برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز غرفه ای برای جمع آوری کتاب های اهدایی به مناطق سیل زده کشور در نظر گرفته خواهد شد که محل استقرار این غرفه در روزهای آینده اطلاع رسانی می شود.