دکتر غلامحسین ریاضی استاد دانشگاه تهران در «خندوانه» از عاشق شدن آدم‌ها گفت
دکتر غلامحسین ریاضی استاد دانشگاه تهران در «خندوانه» از عاشق شدن آدم‌ها گفت

«خندوانه» شب گذشته میزبان دکتر غلامحسین ریاضی استاد دانشگاه تهران بود.

«خندوانه» شب گذشته میزبان دکتر غلامحسین ریاضی استاد دانشگاه تهران بود.

به گزارش هفت هنر، «خندوانه» شب گذشته میزبان دکتر غلامحسین ریاضی استاد دانشگاه تهران بود.

مهمان شب گذشته «خندوانه» درباره رشته بیوشیمی که تدریس می‌کند، گفت: به واکنش‌های داخلی موجود زنده بیوشیمی می‌گویند. هر غذایی که می‌خوریم از طریق این واکنش‌ها جذب بدن می‌شود و بررسی تاثیر این موارد در بیوشیمی مطرح شده است.

ریاضی در پاسخ به سوال جوان، پیرامون عاشق‌شدن از طریق مغز است یا قلب، اظهار داشت: در اواخر قرن نوزدهم محققان متوجه شدند، بیمارانی که به خاطر عارضه تومور بخشی از مغز خود را برداشتند، برخی کارکردهای احساسی‌شان از بین می‌رود. در نتیجه محققان، به این نتیجه رسیدند مغز اصلی‌ترین ارگان در امور حسی است. هر نقطه از مغز یک کاری انجام می‌دهد. حتی در کتاب اشارات ابن سینا و فارابی مطرح شده که حافظه در پشت سر است؛ زیرا کسی که از پشت زمین می‌خورد، بعضی چیزها یادش می‌رود.

وی افزود: اما بعدها ابن‌سینا گفت اصل قضیه عاشق شدن از طریق قلب است. به دلیل اینکه ما هر چیزی را دوست داریم، می‌گوییم دلم می‌خواهد.

ریاضی در خصوص تاثیر امواج موبایل‌ بر بدن انسان بیان کرد: بدن یک طبیعت نرمال دارد. اگر در بدن ما امواج الکترومغناطیس وجود نداشت، ما نمی‌توانستیم تحت تاثیر امواج دیگری باشیم. این را هم بگویم که نسبت به زمان بیداری، مغز پنج برابر گلوکز را در زمان خواب می‌سوزاند. به عبارتی فعالیت مغز در زمان خواب بیشتر است. توصیه می‌کنم تلفن همراه خودتان را در زمان خواب، یک متر دور از خود قرار دهید.

همچنین، در برنامه شب گذشته، مهران غفوریان به احترام شهدای آتش‌نشان، با لباس آتش‌نشانی به خندوانه آمد و استندآپ کمدی خود را اجرا کرد.