«دکتر استرنج» به مرز نیم میلیارد دلار رسید
«دکتر استرنج» به مرز نیم میلیارد دلار رسید

جدیدترین محصول از دنیای ابرقهرمانی «مارول» توانسته پس از سه هفته اکران به فروش نزدیک به نیم میلیارد دلار دست پیدا کند.

جدیدترین محصول از دنیای ابرقهرمانی «مارول» توانسته پس از سه هفته اکران به فروش نزدیک به نیم میلیارد دلار دست پیدا کند.

به گزارش هفت هنر به نقل از اسکرین، فیلم جدید «دکتر استرنج» به کارگردانی «اسکات دریکسون» و با نقش‌آفرینی «بندیکت کامبربچ» با فروش ۱۰۳ میلیون دلاری این هفته خود مجموع فروش جهانی خود را در سومین هفته نمایش به رقمی بالغ بر ۴۹۳ میلیون دلار رساند و از فروش کل دیگر محصولات استودیو مارول چون «کاپیتان آمریکا: اولین انتقامجو» و «ثور» پیشی گرفت.

این فیلم در آخر هفته‌ای که گذشت، توانست در ۵۳ بازار بین‌المللی ۶۰٫۲ میلیون دلار به بفروشد و در سینماهای آمریکا نیز ۴۳ میلیون دلار فروخت.

چین (۸۳٫۵ میلیون دلار)، کره جنوبی (۳۷٫۱ میلیون دلار)، بریتانیا (۲۴٫۲ میلیون دلار)، روسیه (۲۰ میلیون دلار) و آلمان (۱۳٫۹ میلیون دلار) بهترین بازارهای خارجی فیلم «دکتر استرنج» بوده‌اند و سینماهای ژاپن نیز از تاریخ ۱۷ ژانویه ۲۰۱۷ میزبان اکران این فیلم خواهند بود.

فیلم «خانه خانم پرگرین برای بچه‌های عجیب و غریب» ساخته «تیم برتون» نیز با فروش ۲ میلیون دلاری این هفته خود به مجموع فروش خارجی نزدیک به ۱۷۳ میلیون دلار رسید و فیلم «قدم زدن طولانی بیلی‌ لین در نیمه وقت» جدیدترین ساخته «آنگ لی» نیز با آغاز اکران در ۱۰ بازار آسیایی ۱۳٫۲ میلیون دلار در ۶۶۰۰ سالن سینمایی فروخت.

همچنین فیلم «دوزخ» با بازی «تام هنکس» که توزیع بین‌المللی آن بر عهده کمپانی سونی است با فروش ۸٫۶ میلیون دلار در ۶۱ بازار خارجی، مجموع فروش گیشه بین‌الملل خود را به ۱۷۱ میلیون دلار ارتقاء داد.

فیلم «سالی» ساخته «اسیتون اسپیلبرگ» و «دختری در قطار» نیز به ترتیب فروش خارجی خود را به ۶۳٫۴ و ۸۰٫۴ میلیون دلار ارتقاء دادند.

انیمیشن «زندگی مخفیانه حیوانات خانگی» نیز تاکنون به ترتیب ۵۰۵ و ۸۲۷ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل و جهانی فروخته است.