دلنوشته یک شاعر برای کارگردان محبوب

01:00916۰

عبدالجبار کاکایی – نویسنده و شاعر – با انتشار عکسی از عباس کیارستمی کارگردان باسابقه سینما که مدتی است به دلیل بیماری در بیمارستان بستری است، برای وی آرزوی سلامتی کرد.

به گزارش هفت هنر  کاکایی نوشته است:

معصومیت پنهان شده در نهاد جامعه ایرانی حس بومی در روابط افراد جامعه و استفاده از ظرفیت سینما برای نشان دادن دردها و زخم‌ها کشف بزرگی بود که نسل من از کیارستمی آموخت.

درست آن کسی بود که طراز فهم ملی از جهان پیرامونم بود نه قدیس نه انقلابی روایتگری صحیح و سالم از لایه‌های تو در توی جامعه ایرانی جمعیت‌شناسی خبره با دوربینی که کاشف رنج روزگارم بوده «خانه دوست کجاست» جهت نگاهم را به سمت این شخصیت تغییر داد؛ البته شعاع انسانی نگاه کیارستمی در مستندها و روایت‌های بومی و غیربومی‌اش پیوسته توجهم را جلب می‌کرد مثل بیضایی و اخوان و سپهری و شجریان و دولت‌آبادی و شفیعی کدکنی و امین‌پور دوستش دارم و از زمره سرمایه‌های ملی و میراث فرهنگ و هنر سرزمینم می‌دانمش، از نگاه هوشمندانه‌اش به حافظ و سعدی تا روایت هنر عکاسی‌اش در روزگار بحران‌های اجتماعی ستودنی و شایسته تکریم است. امیدوارم این رنج تن زودگذر باشد و همچنان سایه مهرش بر سر سرزمینش بماند که انگشت نمای جهان است این ماه نو و این مجدد سینمای ایران…

لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=313

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*