در روز دوم هفته تئاتر چه برنامه‌هایی اجرا می‌شود؟
در روز دوم هفته تئاتر چه برنامه‌هایی اجرا می‌شود؟

شانزدهمین دوره بزرگ‌داشت تئاتر در دومین روز خود، یکشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۸، میزبان سیاه بازان و اعضای سندیکای تئاتر آلمان خواهد بود.

شانزدهمین دوره بزرگ‌داشت تئاتر در دومین روز خود، یکشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۸، میزبان سیاه بازان و اعضای سندیکای تئاتر آلمان خواهد بود.

به گزارش تیتر هنر؛ روز دوم این دوره با برنامه هایی همچون: ورکشاپ انجمن عکاسان، گرامی‌داشت و رونمایی از کتاب جواد انصافی، سمینار گروه در تئاتر، جلسه آشنایی با سندیکای تئاتر آلمان، نشست پژوهشی، نمایشگاه لباس تئاتر، گالری آثار پوستر، عکس، مسابقه طراحی دانشجویی، نمایش های دیوستان، اسب سفید، راز نقل آخر، بیله دیگه بیله چغندر و… همراه خواهد بود.

تقویت امور صنفی تئاتر با تجربه اندوزی از صنف تئاتر آلمان

ستاد برگزاری شانزدهمین دوره بزرگ‌داشت تئاتر بنا دارد تا روز دوم فعالیت خود را در سالن استاد شهناز از ساعت ۱۹ الی ۲۰ به گرامی‌داشت جواد انصافی، سیاه باز برجسته اختصاص داده و از کتاب او نیز رونمایی کند؛ همچنین در سالن استاد امیر خانی از ساعت ۱۷ الی ۲۱ نشستی در خصوص آشنایی با سندیکای تئاتر آلمان برگزار می شود که پیش درآمدی است بر جلسات «ادل لاراکی» و «محمد علی بهبودی» نمایندگان سندیکای تئاتر آلمان در این مراسم. در همین سالن از ساعت ۱۵ الی ۱۷ سمینار «گروه در تئاتر» با حضور گروه تئاتر معاصر و گروه تئاتر شایا برگزار می شود.

تئاتر در قاب پژوهش

در روز دوم شانزدهمین دوره بزرگ‌داشت تئاتر همچون روز اول این مراسم، سالن استاد شهناز از ساعت ۱۵ الی ۱۸:۳۰ پذیرای ورکشاپ انجمن عکاسان است، در سالن کنفرانس تئاتر شهر نیز از ساعت ۱۷ تا ۲۱ نشست تخصصی بخش پژوهش برپا خواهد بود و «لباس تئاتر» از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در لابی عمارت خانه تئاتر به نمایش درمی آید.

نمایش، نمایش و دیگر هیچ

هر روز در هفته تئاتر اجراهای خیابانی و صحنه ای برگزار می شود و نمایش های صحنه ای در تماشاخانه سپند، استاد انتظامی، استاد جوانمرد و سنگلج به روی صحنه خواهند رفت. در همین راستا «دیوستان» به نویسندگی و کارگردانی مهدی ملکی یکشنبه ساعت ۱۷ در تماشاخانه سپند اجرا می شود، نمایش «اسب سفید» به نویسندگی و کارگردانی مریم سعیدیان در نوبت های ۱۷ و ۲۱ تماشاخانه استاد انتظامی به صحنه می رود، تماشاخانه سنگلج در نوبت ۱۹ نمایش «راز نقل آخر» به نویسندگی و کارگردانی حسین تفنگدار و در نوبت ۲۰:۳۰ نمایش «بیله دیگه بیله چغندر» نوشته داوود فتحعلی بیگی را به کارگردانی منیژه داوری برای عموم بر صحنه دارد؛ همچنین تماشاخانه عباس جوانمرد در ساعات ۲۰ و ۲۲ تمرین-اجرای صدرالدین زاهد را به نظر تماشاگران خواهد رساند.

نمایشگاه های نامی، بهار و تابستان نیز به شکل همه روزه میزبان آثار پوستر، عکس و مسابقه طراحی دانشجویی خواهد بود.

شانزدهمین دوره بزرگ‌داشت تئاتر، به دبیری محمودرضا رحیمی و با حمایت مالی بانک گردشگری از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری برپا خواهد شد.