«درباره الی» با اختلاف بهترین فیلم فرهادی شد
«درباره الی» با اختلاف بهترین فیلم فرهادی شد

در تازه‌ترین نظرسنجی پایگاه خبری «هفت هنر» مخاطبان «درباره الی» را بهترین فیلم اصغر فرهادی دانستند. پس از اکران «فروشنده» و حاشیه‌ها و صحبت‌های زیادی که درباره این فیلم شد، از مخاطبان‌مان پرسیدیم از میان آثار شاخص اصغر فرهادی کدام فیلم را بیشتر می‌پسندید؟ در میان گزینه‌های مطرح شده سه فیلم شاخص فرهادی که مورد […]

در تازه‌ترین نظرسنجی پایگاه خبری «هفت هنر» مخاطبان «درباره الی» را بهترین فیلم اصغر فرهادی دانستند.

پس از اکران «فروشنده» و حاشیه‌ها و صحبت‌های زیادی که درباره این فیلم شد، از مخاطبان‌مان پرسیدیم از میان آثار شاخص اصغر فرهادی کدام فیلم را بیشتر می‌پسندید؟

در میان گزینه‌های مطرح شده سه فیلم شاخص فرهادی که مورد توجه قرار گرفتند آورده شدند. «درباره الی» که در سال ۱۳۸۴ ساخته شد و فصل تازه‌ای از سینمای اجتماعی را در سینمای ایران گشود.

گزینه بعدی فیلم «جدایی نادر از سیمین» بود که جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی را کسب کرد.

سومین گزینه هم به «فروشنده» تازه‌ترین اثر سینمایی این کارگردان اختصاص داشت.

شرکت کنندگان در نظرسنجی با اختلاف زیاد و ۴۶ درصد آرا «درباره الی» را بهترین فیلم فرهادی دانستند.

پس از «درباره الی» رقابت زیادی بین «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» وجود داشت و بارها جای این دو فیلم جابجا شد. در نهایت «جدایی نادر از سیمین» با ۲۸  درصد دومین فیلم محبوب فرهادی لقب گرفت و «فروشنده» با  ۲۶ درصد سوم شد.

این نظرسنجی نشان می‌دهد فرهادی در روند فیلمسازی‌اش با عقبگرد مواجه شده و هنوز دو فیلم قبلی او از نظر مردم فیلم‌های بهتری هستند. به نظر می‌رسد با بالا رفتن انتظارات تماشاگران این کارگردان جوان و توانای کشورمان راه سختی در پیش داشته باشد. فرهادی باید ثابت کند موفقیت فیلم‌های قبلی‌اش اتفاقی نبوده‌ و او دوباره توان ساخت فیلمی در حد و توان «درباره الی» را دارد.