حمله پلیس هندوراس به خبرنگار شبکه هیسپان تی وی
حمله پلیس هندوراس به خبرنگار شبکه هیسپان تی وی

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در هندوراس، حمله پلیس این کشور به «داسایف آگیلار» خبرنگار شبکه هیسپان تی وی را محکوم و به منزله نقض آزادی بیان دانست. خبرنگار شبکه هیسپان در حال تهیه گزارش از اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات هندوراس بود که توسط پلیس این کشور و بر اثر برخورد […]

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در هندوراس، حمله پلیس این کشور به «داسایف آگیلار» خبرنگار شبکه هیسپان تی وی را محکوم و به منزله نقض آزادی بیان دانست. خبرنگار شبکه هیسپان در حال تهیه گزارش از اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات هندوراس بود که توسط پلیس این کشور و بر اثر برخورد گاز اشک آور به پای او، زخمی و روانه بیمارستان شد.
به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، شنبه ۲۰ ژانویه در ادامه اعتراضات و تظاهرات مردمی در شهر تگوسیگالپا Tegucigalpa پایتخت هندوراس به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، «داسایف آگیلار» خبرنگار شبکه هیسپان که مشغول تهیه گزارش و ضبط تصاویر بود، در اثر پرتاب گاز آشک آور توسط پلیس و اصابت به پای او، مجروح و برای درمان به بیمارستان منتقل شد.
در این تظاهرات، افراد پلیس با گاز اشک آور, خبرنگار هیسپان تی وی و چند خبرنگار دیگر حاضر در صحنه را مورد هدف قرار داده و برخی از شرکت کنندگان را بازداشت و گاز اشک آور به داخل خانه ها پرتاب کردند.
دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در هندوراس در جریان اعتراضات مخالفان در روز شنبه، حمله ماموران پلیس به خبرنگار شبکه هیسپان تی وی را محکوم کرده و در پیامی که از طرف این دفتر در روز یکشنبه منتشر شد، سازمان ملل متحد مقامات هندوراسی را به عدم رعایت آزادی بیان و عدم تضمین ایمنی و حقوق روزنامه نگاران متهم کرد.
بر اساس این گزارش، با گذشت نزدیک به دو ماه از انتخابات ریاست جمهوری هندوراس، طرفداران نامزد چپ گرای انتخابات، سالوادور نصرالا، کماکان دست از اعتراضات خود برنداشته و به خیابان ها آمده و به نتایج انتخابات اعتراض دارند. انتخاباتی که در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۷ برگزار شد و در پایان اعلام پیروزی خوان اورلاندو هرناندز راست گرا و طرفدار سیاست های آمریکا را به دنبال داشت.